Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Awaria bankomatów Barclays Bank. Wypłacane kwoty były pobierane dwukrotnie

Awaria bankomatów Barclays Bank. Wypłacane kwoty były pobierane dwukrotnie
Korzystałeś z bankomatu Barclays? Koniecznie sprawdź swój stan konta. (Fot. Getty Images)
Przedstawiciele banku Barclays przeprosili dziś za błąd, w wyniku którego dwukrotnie pobierano z konta wypłacane z bankomatu kwoty. Obecnie wiadomo jedynie, że problem występował od piątku, a pieniądze będą zwrócone dopiero jutro.
Reklama

Na czym polegał nietypowy błąd banku? W praktyce, ktoś kto wypłacił z bankomatu np. £100, z konta miał zabierane £200. Wielu klientów w związku z awarią nie mogło na czas opłacić swoich rachunków.

Bank poinformował, że jest już świadomy problemu po tym, gdy skargi zaczęły się pojawiać masowo na Facebooku. Internauci byli wyjątkowo poirytowani, ponieważ musieli czekać ponad godzinę na odpowiedź banku na portalu społecznościowym. Samo oświadczenie również nie było satysfakcjonujące - przedstawiciele Barclaysa oświadczyli, że nie wiadomo, kiedy poszkodowani odzyskają pieniądze.

Warto odnotować fakt, że problem nie dotyczy wyłącznie posiadaczy kont Barclaysa - dotyczy on każdego, kto korzystał z ich bankomatu.

Dziś rzecznik prasowy Barclays Bank opublikował kolejne oświadczenie, w którym poinformował, że pieniądze powinny zostać zwrócone jutro. Wciąż nie wiadomo, ile osób dotknęła awaria.

Wielu klientów utraciło znaczące środki z konta bankowego. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Dezer
   13 maja, 17:24

   Stara pierdata. Jeżeli bank zwinął kasę np 10.000 klientów po 100 funciaków to daje milion funcików czystej kasy w lokacie krótkoterminowej. Nieźle można się obłowić

  • Przemek
   13 maja, 23:07

   Ja natomiast wypłaciłem 500£ gdzie na koncie miałem 0 w NatWest.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama