Awans Arsenalu ze Szczęsnym w bramce

Tomas Rosicky cieszy się ze zwycięstwa razem z kolegami z Arsenalu. (Fot. Getty Images)
Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał na wyjeździe Brighton & Hove Albion 3:2 i awansował do piątej rundy piłkarskiego Pucharu Anglii. Z rywalizacji odpadło Bournemouth Artura Boruca, przegrywając z Aston Villą 1:2.

"Kanonierzy" świetnie rozpoczęli spotkanie, bo objęli prowadzenie już w drugiej minucie, a bramkarza pokonał Theo Walcott. W 24. minucie wynik podwyższył Mesut Oezil, który z powodu kontuzji ostatni mecz w podstawowym składzie zagrał 5 października. Po wyleczeniu urazu stracił miejsce w podstawowej "jedenastce" na rzecz Hiszpana Santiago Cazorli.

W 50. minucie bramkę kontaktową dla 19. zespołu Championship zdobył Chris O’Grady, ale dziewięć minut później trzecią bramkę dla "Kanonierów" strzelił Tomas Rosicky. Kwadrans przed końcem spotkania Szczęsnego pokonał Sam Baldock.

Z kolei w zespole Bournemouth, który prowadzi w Championship, rezerwowym bramkarzem był Boruc. Bramki dla Aston Villi zdobyli Carles Gil (51) i Andreas Weimann (71). W trzeciej minucie doliczonego czasu gry honorowego gola dla gości zdobył Callum Wilson.

Zespołowi West Ham United awans do kolejnej rundy zapewnił Diafra Sakho, który wszedł na boisko w drugiej połowie i w 81. minucie pokonał bramkarza Bristol City. Senegalczyk nie poleciał na Puchar Narodów Afryki, podając za powód kontuzję.