Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Automaty do samodzielnej odprawy na lotniskach bardziej brudne od toalet

Automaty do samodzielnej odprawy na lotniskach bardziej brudne od toalet
Na automacie do odprawy może być 200% więcej zarazków niż na domowej desce klozetowej - alarmują eksperci. (Fot. Getty Images)
Jeśli ktoś myślał, że toaleta jest najbrudniejszym miejscem na lotnisku, to jest w dużym błędzie. Lepiej unikać automatów do samodzielnej odprawy - przestrzegają specjaliści.
Reklama

Każdego dnia tysiące pasażerów przewijają się przez porty lotnicze, więc można śmiało stwierdzić, że utrzymanie wszystkich pomieszczeń w idealnej czystości 24h na dobę jest zadaniem karkołomnym.

Ludzie podróżują po całym świecie zabierając ze sobą pasażerów na gapę – zarazki. Podróżni przenoszą je głównie na rękach.

Wielu przypuszcza, że toalety są najbardziej brudnym pomieszczeniem na lotnisku, ale według serwisu InsuranceQuotes.com, najwięcej bakterii znajduję się na automatach do samodzielnej odprawy.

Firma przeprowadziła testy na trzech głównych amerykańskich lotniskach i stwierdziła, że na powierzchni automatów do odprawy znajduje się 200% więcej zarazków niż na desce klozetowej w zwyczajnym domu.

Drugim w kolejności "lotniskowym brudasem” okazały się poręcze na fotelach przy bramce do samolotu, a trzecim przycisk do fontanny z pitną wodą.

Serwis radzi, aby przed kolejnym lotem zaopatrzyć się w środek dezynfekujący do rąk.

 

  Komentarze


  • Miko
   7 lutego, 14:40

   Fontanny z wodą na lotniskach? No to chyba nie w tym kraju !!!??? Na każdym brytyjskim lotnisku nie znajdziemy takiego cudu techniki !!! Jesteś spragniony-to kup kranówkę w butelce plastikowej za 1 GBP minimum i to o małej objętości !!! Kilka miesięcy temu miałem międzylądowanie w Pradze czeskiej.Na lotnisku co krok źródełka darmowej wody pitnej a dla amatorów piwa kilkadziesiąt gatunków piwa w barach lotniskowych.Nie to co na brytyjskich- moczopędne popłuczyny w brudnych pokalach zwanych piwem i po 4-5 GBP za pintę !!!

  • Adam
   7 lutego, 16:33

   Cale to UK to jeden wielki syf nawet BA zeszlo na psy podokladali foteli tyle co w Ryanair nawek kanapki i wody w cenie biletu nie ma ! Widzialem ostatnio takie zrodelko z woda na gatwic ale umiescili je tuz przy wejscia do toilet i mi sie pic odechcialo.
   Jedyne co dobre to to ze mozna z Londynu dostac sie we wszystkie kierunki swiata.

  • Seba
   7 lutego, 18:10

   Ja pierdziele, to używajcie własnych samochodów, pociągów albo czarterujcie loty. Narzekanie, narzekanie narzekanie, woda droga, piwo drogie. Termos sobie zabierajcie !

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama