Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Autobusy "dla pijących" od czerwca wyruszają w trasę po Irlandii

Autobusy
'Drink-link' będzie kursował w weekendy i ma za zadanie zabrać osoby pijące w pubach, aby nie wsiadały po alkoholu za kółko. Niecodzienny program pilotażowy zapobiegania wypadkom na drogach spowodowanych spożywaniem alkoholu na terenach wiejskich rusza już w czerwca, a jego podsumowanie zaplanowano na koniec tego roku.
Reklama

Niecodzienny pomysł mający na celu walkę z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu zapowiedział irlandzki minister transportu Shane Ross. Operacja będzie kosztować kasę państwa 450 tysięcy euro. Koszt wycieczki autobusem "drink-link” do pubu i z powrotem będzie wynosił tyle samo co jednorazowy przejazd autobusem miejskim. Emeryci będą podróżować za darmo.

Uruchomienie połączeń "drink-link” ma na celu także integracje społeczności mieszkających poza miastem.

"Każdy, kto będzie chciał pójść do pubu i porozmawiać ze znajomymi, wypić piwo i miło spędzić czas – nie będzie musiał się martwić o transport. To nie tylko dla pijących, ale też dla tych, którzy chcą zagrać w bingo czy inną grę” - przekonuje minister Ross.

Autobusy zabierające na pokład pijących w pubach będą kursować od godziny 18:00 w piątek do 23:00 w sobotę na wybranych trasach w hrabstwach Kerry, Cork, Donegal, Kildare, Waterford, Wexford, Cavan, Monaghan, Offaly i Laois.

Oficjalne statystyki rządu irlandzkiego pokazują stały wzrost liczby wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców na obszarach wiejskich.

Nowe połączenia autobusowe mają też sprzyjać integracji społeczności mieszkających poza dużymi aglomeracjami miejskimi w Irlandii. (Fot. Facebook/Local Link Cork)

 

  Komentarze


  • Pijany zajac
   12 maja, 17:17

   Nio to zajebiaszczy pomysl a ruskich czy w polsce by sie tez sprawdzil tylko kierowca z anielkska cierpliwoscia ,ale z drugiej strony to dobry odwyk dla takiego kierowcy jak sie napatrzy i naslucha co oni pierdziela za smieci i pomysli sobie ze on tez tak pierdoli farmazony to az sie niechce pic pozdrawiam ludzi co lubia przymoczyc dziubka (zajebac w palnik}

  • Turysta
   12 maja, 18:17

   I masz racje zajac,nas niedogoniet

  • Do "pijany pajac"
   12 maja, 23:06

   nie mowi się "zajebac w palnik" tylko "DAC W PALNIK" cieciu nie the yea bunny

  • Pijany zająć
   13 maja, 11:49

   Dać w palnik to możesz na plebani a u mnie tak się mówi jak chce

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama