Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Austria, Niemcy i Włochy utworzą "oś chętnych" do współpracy w zakresie migracji

Austria, Niemcy i Włochy utworzą
Ministrowie zwrócili uwagę, że lepsza ochrona zewnętrznych granic EU zniesie konieczność większej kontroli wewnętrznych. (Fot. Getty Images)
Austria, Niemcy i Włochy będą współpracować w zakresie polityki wobec uchodźców. Będzie to 'oś chętnych' - zapowiedzieli kanclerz Austrii Sebastian Kurz i niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer, którzy wczoraj spotkali się w Berlinie.
Reklama

Niemiecki szef MSW poinformował, że zatelefonował do niego włoski minister spraw zagranicznych Matteo Salvini, proponując ścisłą współpracę między Rzymem, Berlinem i Wiedniem w kwestiach imigracji.

Kurz i Seehofer omawiali tę propozycję na spotkaniu w Berlinie. Wszyscy podeszli do niej jednoznacznie pozytywnie i zapowiedzieli współpracę szefów resortów spraw wewnętrznych Włoch, Niemiec i Austrii na szczeblu regionalnym. Celem tej "osi chętnych" jest "dalsza redukcja nielegalnej imigracji" - oznajmił Kurz dziennikarzom.

Kurz i Seehofer byli zgodni co do tego, iż "nie przemytnicy ludzi, a rządy" mają decydować o tym, kto może wjechać na terytorium danego kraju.

Odnotowując pojawienie się koncepcji "osi chętnych", "Spiegel" napisał w wydaniu online, że na razie nie wiadomo, jak konkretnie miałaby wyglądać ta współpraca i zwrócił uwagę, że szefowie resortów spraw wewnętrznych tych trzech krajów to politycy, którzy opowiadają się za twardym kursem polityki wobec uchodźców.

"Spiegel” poinformował, że Seehofer zapewnił Kurza o poparciu dla planów lepszej ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Obaj zgodnie uznali, że wzmocnienie ochrony zewnętrznych granic UE sprawi, iż kontrole na granicach wewnętrznych staną się zbędne.

Seehofer i Kurz zwrócili uwagę, że powstała alternatywna trasa przez Albanię dla uchodźców, zmierzających do Europy Północnej. Kurz podkreślił, że należy na to szybko zareagować. Zapewnił, że chce wspierać w tej sytuacji rząd albański.

Wielu uchodźców jako punkt docelowy swojej podróży wybiera Włochy. (Fot. Getty Images)

 

  Komentarze


  • Obserwatorr
   14 czerwca, 11:04

   oni juz maja doswiadzczenie w tworzeniu OSI

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_Osi

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama