Australian Open: Upał storpedował rywalizację drugiego dnia

Wysokie temperatury utrudniają grę zawodnikom. Na zdjęciu: Tamara Zidansek. (Fot. Getty Images)
Z powodu upału na kilka godzin przerwano dziś rywalizację na części kortów podczas tenisowego turnieju Australian Open. Z tego powodu ze znacznym opóźnieniem rozpocznie się m.in. mecz Magdy Linette z Egipcjanką Mayar Sherif.

Spotkania na niezadaszonych kortach zostały przerwane, gdy temperatura powietrza zaczęła przekraczać 35 stopni Celsjusza.

Mecz Linette zaplanowano jako trzeci na korcie numer 12 i pierwotnie miał się rozpocząć po godz. 4:00 (GMT).

W światowym rankingu Linette zajmuje 45. miejsce, a Sherif 54. 30-letnia Polka z cztery lata młodszą Egipcjanką do tej pory jeszcze nie grała. W październiku w Parmie Sherif odniosła jedyne w karierze turniejowe zwycięstwo.

W drugiej rundzie prawdopodobną rywalką zwyciężczyni będzie Estonka Anett Kontaveit (nr 16.), którą czeka spotkanie z 85. na liście WTA Austriaczką Julią Grabher.

Bez trudu awansowały dziś Caroline Garcia i Aryna Sabalenka. Rozstawiona z numerem czwarty Francuzka pokonała Kanadyjkę Katherine Sebov 6:3, 6:0, a grająca z "piątką" Białorusinka wygrała z Czeszką Terezą Martincovą 6:1, 6:4.