Menu

Australian Open given green light for 30,000 fans a day

Australian Open given green light for 30,000 fans a day
W Melbourne w singlu zagra troje polskich tenisistów, wśród nich Iga Świątek (na zdj.). (Fot. Getty Images)
On Saturday, Victoria's sports minister, Martin Pakula, confirmed the government had agreed to a plan that would allow daily crowd capacity of 30,000 for the first eight days of the tournament, reducing to 25,000 per day from the start of the tournament quarter-finals.
Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Zagraniczni komentatorzy podkreślają, że organizatorzy zezwalają na przebywanie dużej liczby ludzi podczas tych prestiżowych zawodów. Tymczasem pandemia Covid-19 sprawia, że wiele międzynarodowych wydarzeń sportowych wciąż odbywa się przy pustych trybunach.

Z kolei na antypodach uważają, że surowe ograniczenia dotyczące podróżowania w tej części świata w ostatnich miesiącach spowodowały, że Australia zachowała kontrolę nad epidemią i dzięki temu – jak zaznaczają - jest jednym z niewielu miejsc globu, gdzie kibice mogą licznie odwiedzać imprezy sportowe.

"Oznacza to, że około 390 tysięcy kibiców, czyli średnio połowa osób licząc poprzednie trzy lata, obejrzy tenisowe mecze w ciągu dwóch tygodni" - wyjaśnił Pakula, dodając, że w późniejszej fazie rywalizacji meczów będzie mniej, dlatego liczba kibiców każdego dnia też zostanie zmniejszona do 25 000.

W stanie Wiktoria nie stwierdzono żadnego nowego, lokalnego przypadku zakażenia koronawirusem od 24 dni. Natomiast tenisiści, którzy przyjechali do Australii na imprezę cyklu Wielkiego Szlema, przeszli obowiązkową dwutygodniową kwarantannę.

Wcześniej poinformowano, że pozytywny wynik testu miało osiem osób na ponad 1 000 (zawodnicy, trenerzy itd.), którzy przybyli 17 lotami czarterowymi na Australian Open.

W Melbourne w singlu zagra troje polskich tenisistów: Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Z rywalizacji wycofała się z powodu kontuzji Magda Linette.

Czytaj więcej:

Australian Open: Naomi Osaka usunęła zdjęcie pokazujące trening

Iga Świątek: Nadchodzący sezon będzie trudniejszy

Australian Open: Tenisiści mogą już kończyć "hotelową kwarantannę"

Naomi Osaka została właścicielką klubu piłkarskiego

  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 07.05.2021
  GBP 5.2720 złEUR 4.5764 złUSD 3.7861 złCHF 4.1723 zł
  Advertisement

  Sport


  Advertisement
  Advertisement