Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Australia: Krokodyle zagrożeniem dla miast po powodzi w stanie Queensland

Australia: Krokodyle zagrożeniem dla miast po powodzi w stanie Queensland
Raczej nikt nie chciałby spotkać takiego towarzystwa... (Fot. Thinkstock)
Ustępowanie wód powodziowych w stanie Queensland na północy Australii ujawniło nowe niebezpieczeństwo - krokodyle. Niepożądani goście przybyli do miejscowości Ingham na północno-wschodnim krańcu kraju - informuje agencja Reutera.
Reklama

Zdjęcia krokodyli zamieścili w mediach społecznościowych mieszkańcy Ingham. Po czterech dniach ulewnego deszczu brzegi rzek zerwały się, woda zalała pastwiska i odcięła od świata kilka miejscowości.

Toby Millyard, badacz krokodyli z australijskiego zoo w Queensland, wyjaśnił, że gady wykorzystują wody powodziowe w regionie, aby podróżować do różnych obszarów i szukać pożywienia. "Niektóre krokodyle uwielbiają jak pada deszcz i używają prądów wodnych do podróży; są bardzo inteligentnymi zwierzętami" - wskazał Millyard. "Ale bardzo łatwo jest trzymać się od nich z daleka. Tak długo, jak nie jest się w wodzie, albo nie stoi się nad brzegiem, nic nie powinno się stać" - tłumaczył.

Jak poinformował rzecznik służb pożarowych i ratunkowych stanu Queensland, dzisiaj rano z odosobnionego obozu na południe od miejscowości Tully uratowano grupę uczniów i nauczycieli, którzy zostali odcięci od świata przez powódź.

Premier stanu Queensland Annastacia Palaszczuk poinformowała, że kilka tygodni zajmie określenie pełnych rozmiarów szkód, szczególnie w przypadku upraw bananów i trzciny cukrowej. Władze ogłosiły obszar "strefą katastrofy".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama