Atlético beats Athletic to increase its Spanish league lead

Piłkarze Atletico (na zdj.) w 26. kolejkach zgromadzili 62 punkty i o sześć wyprzedzają Barcelonę. (Fot. Getty Images)
Atlético Madrid put an end to its home struggles in the Spanish league on Wednesday, strengthening its lead in the process. Madrid ended its three-game winless streak at home in the league by defeating Athletic Bilbao 2-1 in a match postponed from January because of a snowstorm in Madrid.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli lidera, gdyż pierwsi do siatki trafili goście - w 21. minucie prowadzenie dał im Iker Muniain. Tuż przed przerwą wyrównał Marcos Llorente, który rozgrywa świetny sezon i wyrósł na jednego z liderów ekipy trenera Diego Simeone. Wczorajszy gol był dziewiątym w sezonie, a wcześniej 26-letni pomocnik zdobył w La Liga łącznie trzy.

W 51. minucie Unai Nunez sfaulował w polu karnym Luisa Suareza i sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę". To 18. bramka Urugwajczyka w bieżących rozgrywkach. W klasyfikacji strzelców o jednego gola wyprzedza go tylko niedawny kolega z Barcelony Lionel Messi.

"Pierwsza połowa sporo nas kosztowała, bo długo gra nie układała się po naszej myśli. Dobrze, że jeszcze przed przerwą udało się wyrównać, gdyż w drugiej połowie byłoby jeszcze trudniej" - ocenił Llorente, który przyznał, że już zrealizował swój indywidualny cel na ten sezon.

"Zakładałem 10 goli i tyle mam, bo jednego zdobyłem w Lidze Mistrzów. To nie było zadanie ponad moje możliwości, ale rozsądnie zawiesiłem sobie poprzeczkę, by nie nakładać zbyt dużej presji na siebie" - dodał.

"Atletico wraca i ucieka" - napisał dziennik "As", nawiązując do nieudanego początku meczu w wykonaniu stołecznej drużyny, ale i końcowego zwycięstwa, które pozwoliło jej powiększyć przewagę nad najgroźniejszymi rywalami o walce o tytuł.

Atletico, które wygrało po raz 19. w sezonie, w 26. kolejkach zgromadziło 62 punkty. O sześć wyprzedza Barcelonę oraz o osiem broniących tytułu "Królewskich".

"Los Rojiblancos" walczą o 11. mistrzostwo w historii. Czekają na triumf w lidze od 2014 roku. Ich najbliższym poważnym testem będzie 4 kwietnia potyczka z Sevillą.