Atletico pokonało Real 7:3 w towarzyskim meczu

To był udany mecz dla Diego Costy. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Atletico Madryt pokonali utytułowanego lokalnego rywala Real aż 7:3 w towarzyskim meczu w amerykańskim East Rutherford. W 51. minucie było już 6:0. Cztery bramki zdobył Diego Costa, który jednak został ukarany czerwoną kartką w 65. minucie.

W zespole Atletico wystąpił m.in. sprowadzony latem za 126 milionów euro z Benfiki Lizbona Portugalczyk Joao Felix, który zresztą strzelił gola na 2:0 w ósmej minucie.

Z kolei w ekipie Realu od początku wyszli na boisko m.in. Belg Eden Hazard oraz Serb Luka Jovic. Od 62. minuty grał Walijczyk Gareth Bale, o którym mówi się od dawna, że może opuści "Królewskich".

Rozmiary porażki Realu mogły być jeszcze większe, ale w końcówce gole dla zespołu Zinedine'a Zidane'a strzelili wprowadzeni z ławki Francuz Karim Benzema z rzutu karnego oraz Javi Hernandez.

W trzech letnich sparingach Real stracił aż 12 goli, ale po meczu z Atletico Zidane nie dramatyzował.

"To mecz przedsezonowy. Oni byli lepsi we wszystkim. Nie ma co więcej mówić na ten temat. Przygotowujemy się do sezonu i zachowujemy spokój. Musimy być gotowi na 17 sierpnia, na pierwszy mecz ligowy" - przekazał francuski szkoleniowiec.