Atletico Madrid suffer shock loss to La Liga strugglers

Atletico zaliczył wpadkę. (Fot. Getty Images)
Atletico Madrid suffered only their third La Liga defeat of the season on Saturday as Esteban Burgos and Edu Exposito sealed a 2-0 win for Eibar.

Przed tą kolejką Atletico mogło się pochwalić najlepsza obroną w lidze (12 straconych goli w 19 meczach), ale piłkarze Eibar dwukrotnie zdołali ją sforsować. Bramki zdobyli Esteban Burgos w 10. i Edu Exposito w 90. minucie.

Real natomiast w hicie kolejki wygrał na własnym stadionie z Sevillą 2:1. W 57. minucie Casemiro dał prowadzenie gospodarzom, sprytnie przerzucając piłkę nad bramkarzem rywali Tomasem Vaclikiem. W 64. ładnym strzałem z linii pola karnego wyrównał Luuk De Jong. Remis na tablicy wyników widniał jednak tylko pięć minut. Wynik Casemiro ustalił uderzeniem głową z pięciu metrów.

Spotkanie mogło potoczyć się inaczej, gdyby sędzia uznał gola zdobytego przez Sevillę w pierwszej połowie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił De Jong, ale arbiter dopatrzył się faulu jego kolegi z drużyny Nemanji Gudelji na obrońcy Realu Ederze Militao.

Real awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale prowadzenie może stracić w niedzielę. Tego dnia pod wodzą nowego trenera Barcelona podejmie Granadę. Quique Setien objął "Dumę Katalonii" na początku tego tygodnia. Zastąpił Ernesto Valverde, który stracił posadę po porażce z Atletico Madryt w półfinale Superpucharu Hiszpanii. Atletico nadal jest trzecie, a do Realu traci osiem punktów.