Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Atletico Madrid beat Marseille in Europa League final By Mark Davis

Atletico Madrid beat Marseille in Europa League final By Mark Davis
Antoine Griezmann urodził się i wychował w położonym nieopodal Lyonu Macon. (Fot. Getty Images)
Atletico Madrid have won UEFA's Europa League for the third time in eight years, comfortably beating Olympique Marseille 3-0 in Lyon.
Advertisement
News available in Polish

Komentatorzy zauważyli, że choć zespół z Hiszpanii był przed spotkaniem uważny za faworyta, to przyznały, że były także powody do niepokoju.

"Na niekorzyść Atletico przemawiał fakt, że Olympique grało praktycznie na własnym terenie, w położonym nie tak daleko od Marsylii Lyonie. Dodatkowym problemem była nieobecność na ławce ukaranego przez UEFA trenera Simeone" - odnotowali reporterzy "Radia Marca".

Dziennikarze podkreślili, że okazało się, iż "niczym u siebie" czuł się tymczasem w środowy wieczór Antoine Griezmann, który urodził się i wychował w położonym nieopodal Lyonu Macon.

"To był wieczór Griezmanna, który od początku spotkania bardzo dobrze spisywał się na boisku. Strzelone przez niego dwa gole były kluczowe dla triumfu Atletico" - oceniło "Radio Marca".

Także publiczne radio hiszpańskie RNE odnotowało dobry występ francuskiego napastnika. Stacja zaznaczyła, że pierwsze minuty meczu ułożyły się po myśli zespołu z Madrytu, a bramka zdobyta przez Griezmanna po błędzie marsylskiej defensywy i szybkie opuszczenie boiska przez gwiazdę Olympique Dimitriego Payeta ułatwiły zadanie ekipie Simeone.

"Atletico zasłużenie zdobyło trofeum. Finał, w którym nasi piłkarze byli wyraźnie lepsi od drużyny z Marsylii, był ukoronowaniem ich dobrych występów w tych rozgrywkach" - oceniło RNE.

Dziennikarze rozgłośni zwrócili uwagę na "mądrą postawę" Atletico w pierwszej połowie i "taktykę żółwia" polegającą na uważnej oraz ostrożnej grze na początku meczu.

Z kolei dziennik "As" wskazał na "duży komfort, z jakim stołeczny zespół wygrał środowy finał" i "spokój, z jakim dowiózł korzystny wynik do końcowego gwizdka".

Gazeta przypomniała, że Liga Europejska stała się domeną hiszpańskich klubów i odnotowała, że od 2004 r. rozgrywki te aż dziewięciokrotnie wygrały zespoły z La Liga, w tym aż trzykrotnie Atletico.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Advertisement