Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Atak rekina w Kornwalii. Ofiara trafiła do szpitala

Atak rekina w Kornwalii. Ofiara trafiła do szpitala
Rekin, który zaatakował rybaka, może mieć niemal 3 metry długości. (Fot. Getty Images)
Do szpitala w Kornwalii trafił w ubiegły weekend rybak, który został zaatakowany przez rekina. Groźna ryba trafiła na pokład łodzi zaplątana w sieci.
Reklama

“The Telegraph” podkreśla, że pokąsanie Maxa Berrymana jest jednym z nielicznych poważnych ataków rekinów odnotowanych we współczesnej historii Wielkiej Brytanii.

21-latek został przetransportowany helikopterem do Royal Cornwall Hospital w Truro. Ratownik straży przybrzeżnej Alex Grieg poinformował, iż rybak został poważnie ranny.

“Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim. Mężczyzna miał cztery czy pięć poważnych ran, w tym rozszarpane mięśnie łydki. Jedna z nich miała ponad 25 cm” - relacjonował.

Sprawcą ataku był żarłacz śledziowaty – kuzyn wielkiego białego rekina – którego rozmiary dochodzą do 2,7 m długości i 230 kg wagi. To jeden z gatunków rekina najczęściej spotykanych przez rybaków.

“Żarłacze znane są z występowania w głębszych wodach zachodnich wybrzeży Wielkiej Brytanii. Podobnie jak wiele innych gatunków rekinów, czasami są łapane w sieci. Rybakom radzimy wrzucanie ich z powrotem do wody, właśnie ze względu na ryzyko ataku” - radzi Marine Conservation Society.

 

  Komentarze


  • Pawelppn
   17 maja, 09:13

   rzeczywiście atak rekina. Najpierw wyciągnęli go na pokład a później się o niego potknęli i dziwią się że ugryzł

  • Tom
   17 maja, 12:43

   Ten "rybak" to był chyba pierwszy dzień w pracy.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.08.2018
  GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

  Sport


  Reklama