Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Atak nożownika pod Sztokholmem. Zatrzymano dwie osoby

Atak nożownika pod Sztokholmem. Zatrzymano dwie osoby
Jak podała policja, nieznane są motywy działania napastników. (Fot. Getty Images)
Szwedzka policja zatrzymała dzisiaj dwie osoby powiązane z atakiem nożownika, do którego doszło w godzinach porannych przed Uniwersytetem Soederntoern w Huddinge pod Sztokholmem. Jedna osoba jest ranna.
Reklama

Według świadków, uzbrojony w nóż mężczyzna biegał za ludźmi na placu przed uniwersytetem. Jedna osoba doznała obrażeń i została zabrana helikopterem do szpitala.

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa sprawca został obezwładniony przez studentów szkoły policyjnej, której wydział mieści się na Uniwersytecie Soederntoern. Drugą osobę powiązaną z atakiem zatrzymała policja.

Jak podała policja, nieznane są motywy działania napastników. Według władz uczelni, incydent nie miał związku z działalnością szkoły.

Plac przed Uniwersytetem Soederntoern to ruchliwe miejsce, po którym przechodzą studenci, a także mieszkańcy pobliskich osiedli. W jego pobliżu znajduje się stacja kolejki łącząca Huddinge ze Sztokholmem.

 

  Komentarze


  • Nick
   8 lutego, 16:13

   podajcie jakiej narodowości byli nożownicy a raczej wyznania to od razu wyjaśnią się motywy bez policji...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2019
  GBP 4.771 złEUR 4.354 złUSD 3.928 złCHF 4.009 zł

  Sport


  Reklama