Arsenal strike late to beat Bayern in ICC match

Mecz był zacięty... (Fot. Getty Images)
Eddie Nketiah scored a late goal for Arsenal to beat Bayern Munich 2-1 in their opening clash of the International Champions Cup at Dignity Health Sports Park in Carson, California on Wednesday. After a scoreless first half, the Gunners took the lead in the 49th minute when Bayern left back Louis Poznanski steered the ball into his own net.

Mecz obejrzało z trybun stadionu w Los Angeles 26 704 widzów. Trener Bawarczyków Niko Kovac w przerwie wymienił cały skład. Jako pierwszy - cztery minuty po rozpoczęciu tej części spotkania - na listę strzelców wpisał się Louis Poznanski.

18-letni zawodnik Bayernu, który ma zarówno polskie, jak i niemieckie obywatelstwo, zaliczył trafienie samobójcze. Lewandowski doprowadził do remisu w 71. minucie, ale wynik ustalił na trzy minuty przed zakończeniem meczu Eddie Nketiah.

Było to pierwsze z trzech spotkań towarzyskich drużyny z Monachium w USA. Zmierzy się jeszcze z Realem Madryt i AC Milan.