Arsenal 2-0 Manchester United: Gunners claim first win under Mikel Arteta

To pierwsza wygrana "Kanonierów" pod wodzą Artety. (Fot. Getty Images)
Arsenal kicked off the new year in style with a superb 2-0 win over Manchester United, handing Mikel Arteta his first victory in charge of the Gunners.

Gospodarze objęli prowadzenie w ósmej minucie, a do siatki trafił reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Nicolas Pepe. Na 2:0 podwyższył pod koniec pierwszej połowy Grek Sokratis Papastathopoulos.

Arsenal zwyciężył dopiero po raz drugi w ostatnich 16 występach, licząc wszystkie rozgrywki. To właśnie z powodu tych słabych wyników pracę stracił Unai Emery, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Josepa Guardioli w Manchesterze City. W poprzednich spotkaniach pod wodzą Artety "Kanonierzy" zremisowali z AFC Bournemouth 1:1 i przegrali w derbach z Chelsea 1:2.

Obecnie mają 27 punktów i są na 10. miejscu. Manchester United zgromadził o cztery więcej i jest piąty.

We wcześniejszych wczorajszych spotkaniach zwycięstwa odniosły obie drużyny, w barwach których wystąpili Polacy: Southampton Jana Bednarka wygrał u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:0, a West Ham United z bramkarzem Łukaszem Fabiańskim rozgromił Bournemouth 4:0.

W tabeli prowadzi Liverpool, który dzisiaj podejmie beniaminka Sheffield United. "The Reds", którzy mają zaległe spotkanie z West Hamem, zgromadzili 55 punktów. O 10 mniej ma wicelider Leicester City, który w środę wygrał na wyjeździe z Newcastle United 3:0.

Trzecie miejsce z punktem straty do "Lisów" zajmuje broniący tytułu Manchester City. Podopieczni Guardioli w tej kolejce pokonali u siebie Everton 2:1.