Our Privacy Policy and Cookies have been updated.

We have made some important changes to our Privacy and Cookies Policy and we want you to know what this means for you and your information.

Menu

Anticipated Williams sisters match in Rome nixed by Serena's knee injury

Anticipated Williams sisters match in Rome nixed by Serena's knee injury
Z tego samego powodu Serena zrezygnowała z marcowego turnieju w Miami. (Fot. Getty Images)
Serena Williams withdrew from the Italian Open on Tuesday ahead of her second-round match against sister Venus because of a previously injured left knee.
Advertisement
News available in Polish

W pierwszej rundzie 37-letnia zawodniczka pokonała Szwedkę Rebeccę Peterson 6:4, 6:2. W drugiej miało dojść do starcia sióstr Williams, ale młodsza z nich wycofała się z powodu kontuzji lewego kolana.

Co ciekawe, z tego samego powodu Serena zrezygnowała z marcowego turnieju w Miami również po zwycięstwie z Peterson, ale w drugiej rundzie. Przed rokiem natomiast młodsza z sióstr Williams wycofała się z turnieju w Rzymie jeszcze przed jego rozpoczęciem.

"Muszę zrezygnować z dalszych występów w Rzymie z powodu bólu w lewym kolanie. Będę tęskniła za kibicami i rywalizacją w jednym z moich ulubionych turniejów. Teraz skupię się na rehabilitacji i nie mogę doczekać się występu na French Open i w przyszłym roku w Rzymie" - przyznała Serena, cytowana na oficjalnej stronie WTA.

Zawody w Rzymie są dla wielu zawodniczek ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 26 maja French Open. Zdobywczyni 23 tytułów wielkoszlemowych zapewniła tym samym, że wystąpi w Paryżu.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Advertisement