Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Anglia: Coraz więcej noworodków odbieranych matkom zaraz po urodzeniu

Anglia: Coraz więcej noworodków odbieranych matkom zaraz po urodzeniu
Do odbierania noworodków najczęściej dochodziło w Yorkshire i Humber. (Fot. Getty Images)
Drastycznie wzrosła liczba nowo narodzonych dzieci w Anglii, które jeszcze w szpitalu zostały rozdzielone od swoich matek - informuje BBC.
Reklama

Dane pokazują, że w ciągu ośmiu lat liczba noworodków, objętych postępowaniem w sprawie opieki wzrosła ponad dwukrotnie - z 1 039 w roku 2007/08 do 2 447 w roku 2016/17.

Do takich sytacji dochodziło najczęściej, gdy urzędnicy ocenili, że dziecko może cierpieć lub jest narażone na poważne szkody w domu rodzinnym, a bezpieczeństwo noworodka "wymaga natychmiastowej separacji" - informuje BBC.

W niemal wszystkich przypadkach sędziowie wydawali orzeczenia o rozdzieleniu dziecka z matką. Większość noworodków trafiała do adopcji, rodzin zastępczych i dalszych krewnych. Jedynie 14 proc. pozostawało z rodzicami.

Do odbierania noworodków najczęściej dochodziło w Yorkshire i Humber - liczba takich przypadków była w tych hrabstwach ponad dwukrotnie większa niż w Londynie.

Autorem badania jest zespół naukowców pod przewodnictwem prof. Karen Broadhurst z Uniwersytetu w Lancaster. To ona pierwsza zwróciła uwagę na dramatyczny wzrost liczby noworodków objętych opieką w 2015 r. Co więcej, dzieci były zabierane matkom najczęściej już w szpitalu.

Autorzy raportu mają wątpliwości, czy w tak krótkim czasie można obiektywnie stwierdzić, że odebranie noworodka rodzicom jest najlepszym rozwiązaniem. Ich zdaniem, procedury dotyczące zarówno oceny przedurodzeniowej, jak i po porodzie, pozostawiają wiele do życzenia.

Niektórzy sędziowie opisali separację nowo narodzonego dziecka od matki jako najbardziej "drastyczną" interwencję, jaką może uczynić sąd rodzinny.

 

  Komentarze


  • AndreUk
   11 października 2018, 13:57

   Normalnym ludziom sie nie odbiera dzieci tylko cpunom, pijakom, wylolejencom. Wzrosla liczba odbierantch dzieci czyli wzrosla liczba patoli ktorym wszystko sie nalezy i dostaja od concilu.

  • Vistula
   11 października 2018, 17:27

   @AndreUK, troche ryzykowne twierdzenie. W Polsce przeciez byly przypadki, ze odbierali dzieci jak jedyny zywiciel rodziny tracil prace. Z tak blahego powody, ze rzekomo nie beda mogli rodzice utrzymac dzieci. Podobnych absurdow bylo wiele. Tak samo z Norwezka, ktora musiala uciekac z Norwegii, bo odebraliby jej corke. Jugendamty tez nie sa jakims odosobnionym przypadkiem. W TV Republika byl wywiad z kolesiem, ktory monitoruje takie przypadki odbierania dzieci Polakom w UK. NIestety jest to barbarzynska praktyka, cos jak w przypadku sp. Alfiego Evansa.

  • E U
   11 października 2018, 17:36

   A może ktoś lub ktosie uczynili sobie z tego legalny biznes? Nie możesz mieć dzieci? Zgłoś się do nas za odpowiednią opłatą załatwimy nawet noworodka. Lub bardziej drastycznie szukasz części zamiennych dla swojej pociechy...... kto powiedział że to co dzieje się daleko na innych kontynentach tu nie może się dziać

  • Kero uk
   12 października 2018, 04:10

   Ander mylisz sie, poczytaj troche, jest masa dzieci odbierana szczesliwym rodzinom, ich zycie jest niszczone. Dzieci sa pytane o byle siniaki(ktore powstaja z racji bycia dzieckiem), i jest im sugerowane ze dane obrazenie jest spowodowane przez rodzica a w nagrode za potwierdzenie dostaja zabawki/slodycze, tyle ze juz do domu nie wraca. Moj znajomy mial podobna sytuacje, tyle ze jego syn twardo sie postawil a bylo mu sugerowane zeby powiedziec ze to tata co nie bylo prawda. Najgorsze ze te dzieci trafiaja do rodzin zastepczych z dwoma tatusiami, to co tutaj sie odpier... to ludzkie pojecie prz

  • Twòj Pan
   12 października 2018, 13:29

   To wina Donalda Tuska i unii europejskiej na 100%

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama