Amerykański panczenista zawieszony za zaatakowanie trenera

Olimpijczyk Mitchell Whitmore został ukarany za zaatakowanie trenera. (Fot. Getty Images)
Amerykański panczenista Mitchell Whitmore został zawieszony na rok przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) za zaatakowanie trenera holenderskiej kadry Stefano Donagrandiego. Zawodnik przyznał się, że uderzył szkoleniowca.

Do incydentu doszło w grudniu ubiegłego roku przed jednym z hoteli, gdzie zakwaterowane były ekipy uczestniczące w Pucharze Świata w Inzell. Donagrandi skarżył się na nocny hałas. W odpowiedzi Amerykanin najpierw obraził go, a potem uderzył.

Whitmore nie będzie mógł startować w żadnych zawodach pod egidą ISU do 31 marca 2017 roku. Panczenista startował w igrzyskach olimpijskich w Vancouver i w Soczi, ale nie odniósł większych sukcesów.

W tegorocznych mistrzostwach świata na dystansach w rosyjskiej Kołomnie zajął dziewiąte miejsce na 500 oraz 11. na 1000 metrów.