Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Amerykanie robią wszystko, żeby zniesiono wizy dla Polaków"

"Amerykanie robią wszystko, żeby zniesiono wizy dla Polaków"
Rzecznik: Oczywiście tego się nie da zrobić, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, że dzisiaj są wizy, jutro ich nie ma". (Fot. Getty Images)
Dzisiaj Amerykanie robią wszystko, żeby wizy dla Polski zostały zniesione - zapewnił dzisiaj rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak dodał, również ambasador USA Georgette Mosbacher wykonuje olbrzymią pracę, żeby doprowadzić do zniesienia wiz dla Polaków.
Reklama

Jak zauważył Spychalski, Mosbacher wielokrotnie podkreślała podczas publicznych wystąpień, że zniesienie wiz dla Polaków jest dla niej absolutnym priorytetem.

"To wszystko idzie w dobrym kierunku. Oczywiście tego się nie da zrobić, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, że dzisiaj są wizy, jutro ich nie ma. To jest proces, który trwa, ale jestem przekonany, że w niedługim czasie te wizy zostaną zniesione" - zaznaczył.

Zdaniem Spychalskiego, ukoronowaniem dobrych relacji polsko-amerykańskich będzie organizowane przez prezydenta USA Donalda Trumpa "przyjęcie na cześć prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki", które ma stanowić jeden z istotnych elementów planowanej na 12 czerwca wizyty polskiej pary prezydenckiej w USA.

"Wiem, że część osób stara się mówić, że to jakieś tam przyjęcie. To bardzo istotny punkt wizyty prezydenta Dudy w Stanach Zjednoczonych, który pokazuje z całą mocą, jak dobre są relacje polsko-amerykańskie" - ocenił Spychalski.

 

  Komentarze


  • Bozydar
   6 czerwca, 19:04

   W koncu!!!!juz mam dosc fish and chips

  • Krzysztof borowski
   6 czerwca, 19:12

   ta wspaniale z tymi wizami to juz slysze 35lat nic niebedzie spoko a zapraszaja prezydenta aby omowic sprawy finansowe co dalej z wojskami usa aby stacjonowaly a obywatele placa krocie

  • Lulu
   7 czerwca, 01:34

   A po co tam jechac?

  • Gość
   7 czerwca, 06:58

   Na Amerykanskie wizy to my sikamy chcą obrabowac Polskę razem z Żydami na 300 miliardów dolarów i jeszcze chcą nas wykorzystać jako tanią siłę roboczą tfuu.

  • Obywatel
   7 czerwca, 09:07

   Precz a usa zostawcie wizy dla Polaków. Precz z okupacją Polski. Ustawa 447

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama