Amazing Sofia Ennaoui. She won in Ostrava

Polka wygrała bieg na 1 500 m podczas halowego mityngu Czech Indoor Gala. (Fot. Getty Images)
Sofia Ennaoui won the race at 1,500 m, beating 4.05.22 with the record of the Czech Indoor Gala. This is the second result this year in the world. Only the world record holder Ethiopka Genzebe Dibaba was running faster.

Piąta w tej konkurencji Renata Pliś osiągnęła czas 4.11,36, wypełniając tym samym minimum PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow (1-3 marca).

Rekord Polski w tej konkurencji należy od 16 lat do Lidii Chojeckiej i wynosi 4.03,58.

Drugie miejsce w biegu na 300 m zajął Rafał Omelko - 33,32. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Pavel Maslak - 32,79. W rywalizacji pań na tym nietypowym dystansie najlepsza z Polek Patrycja Wyciszkiewicz była czwarta - 38,29. Wygrała Łotyszka Gunta Vaicule - 37,44.

W finale biegu na 60 m wystąpiło dwóch Polaków. Remigiusz Olszewski minął linię mety na trzeciej pozycji - 6,70, a Przemysław Kozłowski na siódmej - 6,85. Najszybszy był Amerykanin Mike Rodgers - 6,56.

W pchnięciu kulą halowy mistrz Europy z Belgradu (2017) Konrad Bukowiecki nie zaliczył żadnej próby. Zwyciężył Luksemburczyk Bob Bertemes - 20,50, a Jakub Szyszkowski uplasował się na piątym miejscu, uzyskując 19,79 m.