Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Alkohol a poglądy polityczne w UK: Zwolennicy Brexitu wolą gorzkie smaki

Alkohol a poglądy polityczne w UK: Zwolennicy Brexitu wolą gorzkie smaki
Od lewej: Boris Johnson, David Cameron i Nigel Farage. (Fot. Getty Images)
'Jeśli jesteś zwolennikiem Brexitu - pijesz gorzkie piwo. Wolisz zostać w Unii? Szampan to coś dla Ciebie'. Tygodnik 'Spectator' spróbował ocenić polityczne preferencje poddanych Elżbiety II na podstawie upodobań alkoholowych.
Reklama

"Brexit stworzył w kraju polityczny impas. Ludzie są tak podzieleni, że szukają wszędzie znaków ostrzegawczych, które oddają polityczne skłonności innych. Wszystko od wyboru butów do tego, czy wolisz koty czy psy, może być wskazówką do odszyfrowania politycznych przekonań. Najlepszym odzwierciedleniem tendencji do głosowania jest w UK alkohol" - próbuje w sposób żartobliwy podejść do skłonności politycznych Brytyjczyków "Spectator".

Tygodnik zauważa, że osoby, które lubują się w porto, z pewnością są za Brexitem. Dlaczego? To nieważne, że porto jest portugalskie, a Portugalia jest w UE. "Zaczęliśmy je pić i wykupywać prawa do nazywania na początku 1700 roku, aby poradzić sobie z wielką suszą winorośli spowodowaną wojną z Francją".

Wino madera natomiast jest trunkiem zwolenników Unii. Był to napój George'a Washingtona, jak i Johna Adamsa, którzy nienawidzili Brytyjczyków.

W tokaju upodobanie znajdują zwolennicy UE, którzy naprawdę chcą pozostać we Wspólnocie, jeśli miałoby to wpływ na ich firmę, ale nie lubią Jean-Claude'a Junckera i okazjonalnie krytykują imigrantów. 

Pijący wódkę nie mają konkretnych upodobań politycznych; spędzają oni cały dzień na forach internetowych "psocąc".

A piwa? Pszeniczne jest dla zwolenników pozostania we Wspólnocie. Hoegaarden i Leffe są w końcu flamandzkie. Zwolennicy Unii sięgną też po Peroni, czeskie, niemieckie piwo i oczywiście Guinnessa. Dla zwolenników Brexitu pozostaje "gęsta, brązowa ciecz" jak Speckled Ocelot lub Amber Warning.

"Whisky, na wypadek, gdyby ktoś się zastanawiał, jest zarezerwowana dla pewnej grupy ludzi, którzy są na kogoś bardzo wściekli i źli, że coś zostawili. Nie są pewni, kogo lub co. Po prostu są wkurzeni" - przekazuje "Spectator".

 

  Komentarze


  • Ja
   8 lutego, 12:38

   Sprawdźcie co biorą

  • Zygi
   8 lutego, 12:41

   Ale brednie.

  • Dr Chichot
   8 lutego, 13:47

   Boris wali koks. Junker gorzala + klonazepam. Farage grzybki.Tusk na helu jedzie :)))

  • Dariusz Salamon
   8 lutego, 13:54

   Moze nic nie biora ale wybitnie lekarz ich oszukuje.Ja natomiast Pani Premier polecam koniak ''Pliska ,, ponoc rozjasnia umysl .A nawet ciekawe byly by obrady parlamentu po spozyciu solidnego drinka .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2019
  GBP 4.762 złEUR 4.351 złUSD 3.921 złCHF 4.001 zł

  Sport


  Reklama