Alexander Sorloth completes stunning RB Leipzig comeback against Borussia Mönchengladbach

Na początku meczu Lipsk przegrywał, ale... ostatecznie wygrał! (Fot. Getty Images)
Alexander Sorloth scored an injury-time winner as RB Leipzig fought back from 2-0 down to beat Borussia Mönchengladbach and keep the pressure on Bundesliga leaders Bayern Munich.

Prowadzenie gościom dał już w szóstej minucie Jonas Hofmann, który wykorzystał rzut karny, a podwyższył je w 19. Francuz Marcus Thuram.

Gospodarze na pierwszego gola czekali do 57. minuty, kiedy stratę zmniejszył Francuz Christopher Nkunku, a do wyrównania doprowadził Duńczyk Yussuf Poulsen (66.). Sprowadzony w styczniu z Trabzonsporu Soerloth dał RB Lipsk wygraną golem w trzeciej doliczonej minucie.

To piąte z rzędu zwycięstwo wicelidera. Wyszarpana w końcówce wygrana powoduje, że RB Lipsk w dalszym ciągu ma tylko dwa punkty straty do broniącego tytułu Bayernu Monachium.

Bawarczycy we wcześniejszym sobotnim meczu pewnie pokonali u siebie FC Koeln 5:1, a dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski ma już w tym sezonie 28 ligowych trafień i pewnie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Trzecie miejsce z 45 punktami zajmuje VfL Wolfsburg, który pokonał u siebie Herthę Berlin 2:0. W ekipie gospodarzy od 86. minuty grał Bartosz Białek, a w zespole gości od początku drugiej połowy wystąpił Krzysztof Piątek.

Czwarty jest Eintracht - 42 pkt. Drużyna z Frankfurtu, po serii pięciu wygranych, w tym z Bayernem 2:1, w piątek niespodziewanie uległa na wyjeździe Werderowi Brema 1:2.

W innym sobotnim spotkaniu Borussia Dortmund, wciąż bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka, wygrała u siebie z broniącą się przed spadkiem Arminią Bielefeld 3:0. BVB ma 39 punktów i zajmuje piątą pozycję.