Aleksandra Król the second in Bad Gastein

Polka po raz drugi w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. (Fot. Facebook/Aleksandra Król)
Aleksandra Król took second place in the snowboarding parallel slalom of the World Cup in the Austrian Bad Gastein. In the final she lost to the representative of the hosts Claudia Riegler.

Polka po raz drugi w karierze stanęła na podium zawodów Pucharu Świata. Sześć lat temu w Moskwie uplasowała się również na drugiej pozycji w tej samej konkurencji.

28-letnia zawodniczka z Nowego Targu dobrze rozpoczęła wczorajszą rywalizację, uzyskując w kwalifikacjach szósty wynik. Odpadła w nich druga z reprezentantek Polski Weronika Biela, która zajęła 26. miejsce.

W 1/8 finału Król wyprzedziła Słowenkę Glorię Kotnik, w ćwierćfinale wygrała z mistrzynią świata z Sierra Nevada (2017) Austriaczką Danielą Ulbing, a w półfinale z kolejną zawodniczką gospodarzy Sabine Schoeffmann. W finale szybsza o 0,63 s była jednak Riegler.

45-letnia Austriaczka została najstarszą triumfatorką snowboardowych zawodów PŚ w historii, ale w długiej karierze stanęła na najwyższym stopniu podium dopiero po raz szósty.

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Niemiec Stefan Baumeister, wyprzedzając w finale Szwajcara Dario Caviezela. Oskar Kwiatkowski zajął 37. miejsce.

Były to pierwsze z czterech zawodów PŚ w slalomie równoległym w sezonie 2018/19. Kolejne odbędą się 26 stycznia w Moskwie.

Na ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu Król zajęła 11. miejsce w slalomie gigancie równoległym.