Menu

Aktywiści z Extinction Rebellion zablokowali drogi w największych miastach w UK

Aktywiści z Extinction Rebellion zablokowali drogi w największych miastach w UK
Protesty w Londynie mogą nabrać na sile w ciągu tygodnia. (Fot. Getty Images)
Działacze na rzecz ochrony środowiska zablokowali dziś główne drogi w największych miastach Wielkiej Brytanii, aby po raz kolejny zaprotestować przeciwko 'bezczynności' w sprawie zmian klimatu.
Reklama

Extinction Rebellion użyło pięciu kolorowych łodzi do zatrzymania ruchu pojazdów w Cardiff, Glasgow, Bristolu, Leeds i Londynie.

Grupa aktywistów, która wzywa rząd do ogłoszenia kryzysu klimatycznego przekazała, że ​​rozpoczyna pięciodniową serię letnich protestów.

Aktywiści zablokowali m.in. jedną z główncyh dróg w Glasgow. (Fot. Getty Images)

Brytyjska policja ostrzegła, że ​​protesty mogą spowodować w najbliższych dniach liczne zakłócenia w ruchu drogowym, kolejowym i lotniczym.

Po 11-dniowych protestach w kwietniu, aktywistom udało się sparaliżować komunikację drogową na głównych drogach Londynu. Podczas happeningu aresztowano w sumie ponad tysiąc osób - wielu z nich oczekuje na rozprawę w sądzie.

W Londynie zablokowano dziś drogę przed sądem Royal Courts of Justice. Demonstranci umieścili na jezdni niebieską łódź, a następnie oddali się jodze i medytacji w pobliżu.

  Komentarze
  • Gośc
   15 lipca, 19:30

   Protesty? Może i OK. Ale przeciwko zmianie klimatu? Nie przeciwko zanieczyszczeniu, nie przeciwko promieniowaniu elektromagnetycznemu i 5G, nie przeciwko trującym dodatkom w żywności, nie przeciwko pestycydom... właśnie przeciwko CO2. Stąd wniosek, że mogą li tylko być narzędziem politycznym.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 10.12.2019
  GBP 5.095 złEUR 4.288 złUSD 3.871 złCHF 3.925 zł

  Sport


  Reklama