Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Akcje Wisły Kraków rozeszły się błyskawicznie. Klub zarobił 4 mln zł

Akcje Wisły Kraków rozeszły się błyskawicznie. Klub zarobił 4 mln zł
Sprzedaż akcji Wisły Kraków trwała zaledwie dobę. (Fot. Facebook/Wisła Kraków)
4 miliony złotych w zaledwie dobę zarobiła Wisła Kraków na sprzedaży akcji za pośrednictwem platformy Beesfund.com. Uzyskane w ten sposób środki pozwolą kubowi na spłatę najpilniejszych długów i umożliwią grę w piłkarskiej ekstraklasie.
Reklama

Wisła sprzedaż swoich akcji rozpoczęła wczoraj rano. Zainteresowanie ich nabyciem przeszło najśmielsze oczekiwania. Doprowadziło nawet do zawieszenia serwerów strony Beesfund.com. O godzinie 20 ponad sześć tysięcy osób nabyło akcje za 2,7 mln zł. Akcja już się zakończyła, klub sprzedał wszystkie oferowane akcje.

Do wolnej sprzedaży trafiło 40 tysięcy akcji, co ma stanowić 5,115 proc. wszystkich akcji Wisły SA. Jedna kosztowała 100 złotych. Sprzedaż według pierwotnych planów miała potrwać do 5 marca.

Beesfund.com. jest platformą udziałowego finansowania społecznościowego. Jest to alternatywny sposób inwestowania w spółki. Wielu inwestorów indywidualnych obejmuje udziały w spółce wpłacając środki finansowe przez Internet. Wisła jest pierwszym w Polsce klubem, który emituje swoje akcje na tego typu platformie.

Kibice Wisły od kilku lat wspierają finansowo swój klub. Poprzez różne zbiórki i akcje zebrali około dwóch milionów złotych. Obecnie trwa także sprzedaż karnetów na mecze drugiej rundy ekstraklasy. Zakupiono już, łącznie z całosezonowymi, prawie dziesięć tysięcy wejściówek.

Wisła po 20 kolejkach z dorobkiem 29 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy, a pierwszy mecz ligowy w tym roku rozegra 11 lutego z Górnikiem w Zabrzu.

 

  Komentarze


  • Adam
   7 lutego, 07:28

   A Co z podejrzana dzialalnoscia zarzadu Wisly???
   So nie tykalni :)
   I Maja wszystko w D...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.08.2019
  GBP 4.753 złEUR 4.352 złUSD 3.920 złCHF 4.007 zł

  Sport


  Reklama