Agnieszka Radwańska zdobywa angielskie Eastburne. Awansowała do drugiej rundy

Agnieszka Radwańska powróciła na kort. (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwańska udanie wróciła do rywalizacji po dwóch miesiącach przerwy. Polska tenisistka pokonała Węgierkę Timeę Babos 6:3, 6:1 w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach trawiastych w Eastbourne.

Radwańska w obu setach straciła podanie raz. W trzecim gemie inauguracyjnej odsłony obroniła "break pointa". Co prawda przy stanie 2:2 jako pierwsza dała się przełamać, ale od razu odrobiła stratę, a potem już prawie nie dopuszczała rywalki do głosu. W drugiej partii Babos przegrała wszystkie cztery swoje gemy serwisowe, a nie przegrała do zera dzięki przełamaniu zanotowanym przy prowadzeniu krakowianki 5:0.

Spotkanie trwało 67 minut. Zajmująca 31. miejsce w światowym rankingu Polka zanotowała siedem asów. Sklasyfikowana o sześć pozycji niżej Babos miała o jednego mniej, ale do tego dołożyła aż pięć podwójnych błędów.

Była to druga konfrontacja tych zawodniczek. W drugiej rundzie imprezy w Toronto rok temu Radwańska straciła tylko jednego gema.

Kolejną rywalką podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego będzie rozstawiona z "15" Daria Gavrilova. Sklasyfikowana na 25. miejscu na liście WTA reprezentantka Australii wygrała ich jedyny dotychczas pojedynek - w półfinale ubiegłorocznego turnieju w New Haven triumfowała 6:4, 6:4.

Krakowianka jest jedyną Polką w obsadzie turnieju. Ma za sobą dwumiesięczną przerwę w grze spowodowaną kontuzją pleców, której nabawiła się pod koniec kwietnia na treningu w Stambule. Przystąpiła jeszcze do meczu pierwszej rundy w Turcji, ale skreczowała na początku drugiego seta. Potem rezygnowała ze startu w kolejnych imprezach, opuszczając praktycznie cały sezon na kortach ziemnych, w tym wielkoszlemowy French Open. Wycofała się również z pierwszego zaplanowanego turnieju na kortach trawiastych - w ubiegłym tygodniu w Santa Ponsa.

Impreza w Eastbourne jest ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 2 lipca wielkoszlemowym Wimbledonem.