Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Agnieszka Radwańska otrzyma Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Agnieszka Radwańska otrzyma Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową w 2018 roku. (Fot. Facebook/Agnieszka Radwańska)
Prezydent Andrzej Duda odznaczy tenisistkę Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski; uroczystość wręczenia odznaczenia odbędzie się w piątek w Pałacu Prezydenckim - poinformowała wczoraj Kancelaria Prezydenta.
Reklama

Agnieszka Radwańska, uznawana za najlepszą polską tenisistkę, ogłosiła zakończenie kariery w listopadzie 2018 roku. Prezydent dziękował jej wówczas za sukcesy i promowanie Polski.

"Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Szanowna Pani Agnieszko! Dziękujemy za wszystkie sukcesy i wspaniałe promowanie Polski na światowych kortach! Życzymy powodzenia we wszelkich nowych planach i działaniach!" - napisał wówczas Duda na Twitterze.

Radwańska w karierze wygrała 20 turniejów WTA, a w 2012 roku dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W półfinale Australian Open zagrała w 2014 i 2016 roku. W 2015 triumfowała w kończącym sezon turnieju WTA Finals. W rankingu WTA najwyżej dotarła do drugiego miejsca.

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama