Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Agnieszka Radwańska nową Ambasador Dobrej Woli UNICEF

Agnieszka Radwańska nową Ambasador Dobrej Woli UNICEF
Agnieszka Radwańska Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF. (Fot. Facebook/Agnieszka Radwańska)
Do grona Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF dołączyła Agnieszka Radwańska. Najbardziej utytułowana polska tenisistka będzie wykorzystywać swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom w krajach rozwijających się.
Reklama

"Bardzo się cieszę, że swoją karierę mogę wykorzystać w najlepszy sposób, czyli w niesieniu pomocy innym. Że mogę zostać Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Polska. Mam nadzieję, że wspólnie pomożemy wielu, wielu dzieciom w różnych miejscach na świecie. (...) To idealny dla mnie moment do podjęcia takich działań, bo mam teraz nieco więcej czasu" – stwierdziła Radwańska na konferencji prasowej.

Tenisistka zwiedziła cały świat. Widziały luksusy, ale też potworną biedę. "Zwłaszcza na początku kariery grałam turnieje w takich miejscach, gdzie zabronione było wychodzenie z hotelu. Całkiem niedawno występowałam w Indiach - odwiedziłam miasta większe i mniejsze. Naprawdę trudno opisać słowami to, co tam widziałam. Te obrazki tak łapią za serce, że człowiek przestaje oddychać" – podkreśliła.

Wśród dotychczasowych Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF są w Polsce Małgorzata Foremniak, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Korzeniowski, Robert Lewandowski, Łukasz Nowicki i Artur Żmijewski. Jeśli chodzi o międzynarodowe gwiazdy wspierających UNICEF, w ich gronie znajdują się m.in. tenisiści: Serena Williams i Novak Djokovic.

Radwańska w karierze wygrała 20 turniejów WTA, a w 2012 roku dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W półfinale Australia Open zagrała w 2014 i 2016 roku. W 2015 triumfowała w kończącym sezon turnieju WTA Finals. W rankingu WTA najwyżej dotarła do drugiego miejsca.

W piątek prezydent Andrzej Duda odznaczy tenisistkę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

  Komentarze


  • Oczy szeroko otwarte
   10 stycznia, 10:15

   Agnieszka udzielaj się dla Polskich dzieci zostaw promocje mieszania białych ludzi z afryka .nie biez w tym udziału to robota terrorystow isra elskich . To co robisz w tej organizacji to tzw. soft power narzedzie do terroryzowania ludzi wolnych ...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama