Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Agencje nieruchomości w UK "dyskryminują ludzi na zasiłkach"

Agencje nieruchomości w UK "dyskryminują ludzi na zasiłkach"
Często dyskryminowane przez agencje były samotne matki, a także osoby niepełnosprawne. (Fot. Getty Images)
'Bierzesz zasiłek mieszkaniowy? Nie licz na to, że dostaniesz umowę najmu' - z najnowszego raportu wynika, że agenci nieruchomości coraz częściej odmawiają podpisania umowy z klientem, który korzysta z 'housing benefit' (zasiłku mieszkaniowego).
Reklama

Według autorów badania - organizacji Shelter i National Housing Federation - taka sytuacja miała miejsce w co dziesiątej regionalnej agencji wynajmu nieruchomości.

Najgorzej w raporcie wypadła agencja Haart - osoby na zasiłkach nie miały co liczyć na umowę aż w 25 oddziałach tej firmy. Wśród agencji, ktore dyskryminowały klientów, były też Bridgfords, Dexters, Fox&Sons oraz Your Move.

"Wynajem jest obecnie tak drogi, że wielu ludzi po prostu nie może sobie poradzić bez wsparcia finansowego od państwa, nawet jeśli pracują" - zuważa cytowana przez "Metro" dyrektor Shelter, Polly Neate.

"Często słyszymy od rodzin - które zawsze płacą czynsz - o tym, jak agencje wielokrotnie zamykają im drzwi przed nosem tylko dlatego, że pobierają zasiłek mieszkaniowy" - dodaje.

W Wielkiej Brytanii ok. 1,64 miliona osób korzysta z "housing benefit", przy czym większość stanowią kobiety. 

Nie raz zdarzało się, że agenci dyskryminowali samotne matki, a także osoby niepełnosprawne, które dużo częściej muszą polegać na dodatkowych pięniądzach od państwa.

Nie jest wykluczone, że agenci łamią prawo, odrzucając najemców korzystających z zasiłku mieszkaniowego. Sprawie przyjrzy się Komisja ds. Równouprawnienia i Praw Człowieka - informuje "Metro".

 

  Komentarze


  • Typ
   25 sierpnia 2018, 09:28

   Przecież są biedni to gdzie tu dyskrymibacja

  • Foregzemp
   25 sierpnia 2018, 12:25

   Obecnie posiadam 7 domów pod wynajem. W dwóch z nich mieszkają ludzie na zasilkach o których mowa i prawie zawsze spozniaja się z zapłata czynszu. Nie dziwię się landlord że nie chcą takich ludzi. Sam już więcej nie wezmę takich ludzi nie warto, prawo w tym kraju jest po stronie wynajmujących więc się nie dziwcie.

  • Bone
   25 sierpnia 2018, 15:34

   Zarabiajacych malo tak samo, no ale coz, zarabiajac minimalna pensje w Londynie/niewiele powyzej nie wynajmie sie nawet zatechlej kawalerki. Te ceny sa chore...

  • THC
   25 sierpnia 2018, 16:08

   Bardzo dobrze ze odmawiaja. hue hue heu ;D

  • ONA
   26 sierpnia 2018, 15:23

   Ja jestem samotna matka, pracuje za najnizsza krajowa w Londynie, wiec bez dodatku mieszkaniowego nie mam szans sie utrzymac. Mieszkanie wynajac graniczylo z cudem, juz myslalam ze z tego powodu wroce do Pl. Na szczescie sie udalo. Mieszkam tu juz 6 lat i co roku agencja bez problemu przedluza mi umowe. Place rent zawsze w terminie panie Foregzemp!

  • Kakadu
   29 sierpnia 2018, 15:23

   @ONA - nie dziekuj dla "Foregzemp", ale dla innych ludzi, ktorzy biora zasilki i maja "inne potrzeby" najpierw, czyli bardzo czesto alkohol, niestety. Mam dom, mam aktyw i chce, aby na mnie pracowal. Mam prawo nie wynajmowac komu zechce, prawda moze brutalna, ale to moj dom, chcesz ustalac zasady, kup sobie swoj.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.07.2019
  GBP 4.752 złEUR 4.267 złUSD 3.786 złCHF 3.851 zł

  Sport


  Reklama