Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Agencje nieruchomości w UK "dyskryminują ludzi na zasiłkach"

Agencje nieruchomości w UK "dyskryminują ludzi na zasiłkach"
Często dyskryminowane przez agencje były samotne matki, a także osoby niepełnosprawne. (Fot. Getty Images)
'Bierzesz zasiłek mieszkaniowy? Nie licz na to, że dostaniesz umowę najmu' - z najnowszego raportu wynika, że agenci nieruchomości coraz częściej odmawiają podpisania umowy z klientem, który korzysta z 'housing benefit' (zasiłku mieszkaniowego).
Reklama

Według autorów badania - organizacji Shelter i National Housing Federation - taka sytuacja miała miejsce w co dziesiątej regionalnej agencji wynajmu nieruchomości.

Najgorzej w raporcie wypadła agencja Haart - osoby na zasiłkach nie miały co liczyć na umowę aż w 25 oddziałach tej firmy. Wśród agencji, ktore dyskryminowały klientów, były też Bridgfords, Dexters, Fox&Sons oraz Your Move.

"Wynajem jest obecnie tak drogi, że wielu ludzi po prostu nie może sobie poradzić bez wsparcia finansowego od państwa, nawet jeśli pracują" - zuważa cytowana przez "Metro" dyrektor Shelter, Polly Neate.

"Często słyszymy od rodzin - które zawsze płacą czynsz - o tym, jak agencje wielokrotnie zamykają im drzwi przed nosem tylko dlatego, że pobierają zasiłek mieszkaniowy" - dodaje.

W Wielkiej Brytanii ok. 1,64 miliona osób korzysta z "housing benefit", przy czym większość stanowią kobiety. 

Nie raz zdarzało się, że agenci dyskryminowali samotne matki, a także osoby niepełnosprawne, które dużo częściej muszą polegać na dodatkowych pięniądzach od państwa.

Nie jest wykluczone, że agenci łamią prawo, odrzucając najemców korzystających z zasiłku mieszkaniowego. Sprawie przyjrzy się Komisja ds. Równouprawnienia i Praw Człowieka - informuje "Metro".

 
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama