Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Adam Kszczot srebrnym medalistą w biegu na 800 m w Londynie

Adam Kszczot srebrnym medalistą w biegu na 800 m w Londynie
Adam Kszczot wynikiem 1.44,95 zdobył na Stadionie Olimpijskim w Londynie srebrny medal 16. lekkoatletycznych mistrzostw świata. (Fot.Getty Images)
Adam Kszczot wynikiem 1.44,95 zdobył na Stadionie Olimpijskim w Londynie srebrny medal 16. lekkoatletycznych mistrzostw świata. Przed nim finiszował reprezentant Francji Pierre-Ambroise Bosse - 1.44,67. Trzeci był Kenijczyk Kipyegon Bett - 1.45,21.
Reklama

W poprzedniej edycji imprezy w Pekinie w 2015 roku Kszczot (RKS Łódź) również wywalczył srebro.

Adam Kszczot to perfekcjonista w każdym calu. Po wywalczeniu srebrnego medalu mistrzostw świata w biegu na 800 m żałował, że nie jest to złoto. ""Zrobiłem coś wielkiego, ale spóźniłem finisz, mogłem mieć złoto" - ocenił.

To jego drugie srebro w karierze. Pierwsze zdobył dwa lata temu w Pekinie. Teraz potwierdził, że nadal jest w światowej czołówce. Po zejściu ze stadionu tryskał humorem." "Fajnie było, prawda? Denerwowaliście się trochę? Pampersy zmienione?"" - zapytał na początek dziennikarzy.

""Początek biegu był szalony. A to daje zawsze bardzo dużo do myślenia. Pojawiają się sprzeczne myśli. Przyspieszać czy zachować trochę sił na finisz? Te pytania pojawiają się ciągle, a decyzję trzeba bardzo szybko podjąć" - zwrócił uwagę.

No i podjął. Jak zwykle słuszną, bo Kszczot - jak mówi o nim trener Zbigniew Król - to mistrz taktyki.

""Żałuję, że nie trzymałem się bliżej czołówki. Na 200 m do mety za bardzo mi uciekli. Grupa się rozerwała, a ja tego nie zauważyłem. Nie zdążyłem tego skontrować. Wtedy prawdopodobnie bym powalczył o złoty medal" - analizował.

Mimo wszystko srebro to jego wielki sukces i on sam doskonale sobie z tego zdaje sprawę.

""Jestem dwukrotnym medalistą na 800 m. Niewielu ludzi może coś takiego powiedzieć. Najczęściej ten pierwszy jest też ich ostatnim, ale nie w moim przypadku. To piękne uczucie"" - zapewnił.

Zwycięstwo Francuza (1.44,67) było dla niego największym zaskoczeniem. Tym bardziej, że w półfinale nie błysnął.

""Nie doceniłem go. Na 150 metrów przed metą zacząłem się rozpędzać i był taki moment, kiedy wyszedłem na zewnętrzną, depnąłem i leciałem jak szalony"" - przyznał.

Kszczot uzyskał najlepszy swój czas tego sezonu - 1.44,95, ale jest przekonany, że stać go na to, by z tego wyniku trochę urwać. Medal zadedykował żonie, która jest obecnie w siódmym miesiącu ciąży, a na świat ma przyjść Ignacy.

Polacy w dorobku mają cztery medale. Wczoraj srebro dorzucił też Piotr Lisek w skoku o tyczce, a dzień wcześniej w rzucie młotem złota była Anita Włodarczyk, a brązowa Malwina Kopron.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.07.2018
  GBP 4.857 złEUR 4.300 złUSD 3.662 złCHF 3.685 zł

  Sport


  Reklama