Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Abramowicz bez wizy. Właściciel Chelsea nie może przebywać w Anglii

Abramowicz bez wizy. Właściciel Chelsea nie może przebywać w Anglii
Dotychczasowy dokument imigracyjny regulujący pobyt Rosjanina w Wielkiej Brytanii wygasł w kwietniu. (Fot. Getty Images)
Rosyjski oligarcha i właściciel klubu piłkarskiego Chelsea FC Roman Abramowicz wyjechał do Rosji, gdyż brytyjskie władze nie podjęły dotąd decyzji o przedłużeniu jego wizy inwestorskiej na pobyt w Wielkiej Brytanii - poinformował 'Financial Times'.
Reklama

Wcześniej o sprawie informował niezależny rosyjski serwis internetowy The Bell.

Na podstawie rozmów z osobami zbliżonymi do Abramowicza „FT” podał, że dotychczasowy dokument imigracyjny regulujący pobyt Rosjanina w Wielkiej Brytanii wygasł w kwietniu, a nowy nie został jeszcze wydany. Zaznaczono jednak, że nie zapadła jeszcze żadna formalna decyzja w tej sprawie.

Rzecznik miliardera odmówił komentarza, a służby prasowe brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych przekazały, że „nie mają w zwyczaju komentowania pojedynczych przypadków”.

Majątek Ambramowicza został oszacowany przez „Sunday Times” na 9,3 miliarda funtów, co daje mu 13. miejsce w corocznym zestawieniu najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii.

W związku z wyjazdem z Wielkiej Brytanii oligarcha nie wziął udziału w sobotnim finale Pucharu Anglii między jego drużyną, Chelsea FC, i Manchesterem United (1:0), a także wbrew oczekiwaniom nie uczestniczył w procesie sądowym między dwoma innymi oligarchami, Olegiem Deripaską i Władimirem Potaninem.

Stosunki dyplomatyczne między Wielką Brytanią a Rosją są wyjątkowo napięte po dokonanej w marcu próbie zabójstwa byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala i jego córki Julii. Rząd w Londynie obciążył odpowiedzialnością za ten atak władze w Moskwie i wydalił z kraju 23 rosyjskich dyplomatów. Podobnie zareagowało ponad 20 państw sojuszniczych, w tym Polska.

Jednocześnie wielu czołowych brytyjskich polityków, w tym minister obrony Gavin Williamson, oraz szefowie służb ostrzegali w ostatnich miesiącach przed narastającymi próbami ingerowania przez Rosję w brytyjską infrastrukturę narodową, w tym sieci energetyczne i bezpieczeństwa cybernetycznego.

 

  Komentarze


  • Leon zawodowiec
   20 maja, 21:51

   zawsze moze uzyc paszportu izraelskiego szybko vise dadza bojac sie osadzenia o antys

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama