Hubert Hurkacz rolls into 4th round at Indian Wells

W kolejnym etapie zmagań Hurkacz (na zdj.) zmierzy się ze swoim niedawnym pogromcą - Asłanem Karacjewem. (Fot. Tim Nwachukwu/Getty Images)
Hubert Hurkacz defeated the American Frances Tiafoe 6: 3, 6: 2 and advanced to the 1/8 final (4th round) of the ATP Masters 1000 tournament in Indian Wells, California. The next rival of the Polish tennis player will be the Russian Aslan Karacew.

24-letni wrocławianin - 12. zawodnik światowego rankingu, który w tej imprezie jest rozstawiony z numerem ósmym - na razie radzi sobie świetnie. W 1. rundzie miał tzw. wolny los, a w 2. wygrał z Australijczykiem Alexeiem Popyrinem 6:1, 7:5.

Z zajmującym 49. pozycję na liście ATP Tiafoe wcześniej rywalizował trzykrotnie i zdołał zwyciężyć raz - w 2019 roku w Winston-Salem, w turnieju, który przyniósł mu pierwszy w karierze tytuł. W 2018 dwukrotnie - w Waszyngtonie i "młodzieżowym" turnieju masters - górą był Amerykanin.

Wczoraj tylko początek pierwszej partii był wyrównany. Później systematycznie zarysowywała się przewaga dobrze serwującego Polaka, który w szóstym gemie przełamał podanie rok młodszego rywala i wyszedł na 4:2. Mógł zakończyć seta w ósmym gemie (najdłuższym w meczu), ale ćwierćfinalista Australian Open się wybronił. W kolejnym Hurkacz wykorzystał czwartego setbola i objął prowadzenie w spotkaniu.

W drugim secie na przełamanie na jego korzyść trzeba było czekać jeszcze krócej, bo do trzeciego gema. W siódmym to powtórzył, by po chwili przypieczętować sukces. W tej odsłonie półfinalista tegorocznego Wimbledonu posłał pięć asów, a przy swoim podaniu stracił ledwie cztery punkty. Mecz trwał 73 minuty.

O ćwierćfinał Hurkacz powalczy z rozstawionym w Kalifornii z "19" Karacewem. 23-letni Rosjanin w 3. rundzie wyeliminował wyżej notowanego Kanadyjczyka Denisa Shapovalova 7:5, 6:2.

Polak i Rosjanin 1 października spotkali się w 2. rundzie zawodów w San Diego i w trzech setach lepszy okazał się Karacew.

Na zwycięzcę tego pojedynku w ćwierćfinale może czekać lider wicelider klasyfikacji tenisistów Rosjanin Daniił Miedwiediew.

Dzisiaj o godz. 19:00 czasu GMT w turnieju kobiet Iga Świątek zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko, a stawką będzie awans do ćwierćfinału.

Sukces Magdaleny Fręch w Indian Wells. "Nie odpuściłam żadnej piłki"