ATP tournament in Tel Aviv: Djokovic played in Israel again after 16 years

Novak Djokovic po wygraniu pojedynku tenisowego z Hiszpanem Pablo Andujarem podczas Tel Aviv Watergen Open 2022. (Fot. JACK GUEZ / AFP) (Photo by JACK GUEZ/AFP via Getty Images)
Novak Djokovic recorded his first ATP tournament win since triumphing at Wimbledon. The Serbian tennis player in the second round of the competition in Tel Aviv defeated the Spaniard Pablo Andujar 6: 0, 6: 3 yesterday.

Djokovic, który w pierwszej rundzie miał wolny los, do wygranej potrzebował godzinę i 27 minut. W pierwszym secie Serb zwyciężył w niespełna pół godziny, nie oddając nawet gema. Druga partia do stanu 3:3 była wyrównana. Później dominował były lider światowej listy, który dotąd dwukrotnie ograł rywala.

W ćwierćfinale przeciwnikiem 21-krotnego triumfatora turniejów Wielkiego Szlema będzie Kanadyjczyk Vasek Pospisil (149. w ATP).

"Ten pierwszy mecz zaczął się dla mnie idealnie. Wygrałem siedem gemów z rzędu" – podsumował Djokovic, który nie grał w Izraelu od czasu spotkania w Pucharze Davisa 16 lat temu.

Djokovic podczas Laver Cup w Londynie. (Fot. Getty Images)

Po zdobyciu w lipcu tytułu w Wimbledonie Djokovic (nr 7 w ATP) wystąpił dopiero w zeszłotygodniowym turnieju Laver Cup w Londynie, w którym reprezentował drużynę Europy, grającą przeciw zespołowi Reszty Świata.

Serb musiał opuścić US Open (26 sierpnia - 11 września), gdyż wciąż odmawia zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Po Tel Awiwie Djokovic planuje zagrać w Astana Open (3-9 października w Kazachstanie) oraz chce obronić tytuł w Paris Masters (31 października – 6 listopada). W tych dwóch turniejach powinien także wystąpić 19-letni Hiszpan Carlos Alcaraz, od niedawna numer 1 na świecie.

Głównym celem Serba na zakończenia sezonu pozostaje turniej Masters (13-20 listopada w Turynie), w którym wystąpi czołowa ósemka tenisistów w rankingu ATP.