ATP tournament in Dubai: Hurkacz's quarter -final defeat with Djokovic

Polak poległ w starciu z Djokovicem. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz lost to the leader of the world ranking Serb Novak Djokovic 3: 6, 5: 7 in the quarter -finals of the ATP 500 tennis tournament on hard courts in Dubai ($ 2.86 million prize pool). The meeting lasted an hour and 21 minutes.

26-letni wrocławianin do Dubaju pojechał po wygranym turnieju w Marsylii. Zmagania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zaczął od zwycięstw ze sklasyfikowanymi w drugiej setce listy ATP Rosjanami - Aleksandrem Szewczenką 3:6, 6:3, 7:6 (9-7) oraz Pawłem Kotowem 7:5, 6:1.

Na Djokovica ponownie jednak nie potrafił znaleźć sposobu. Serb grał bardzo solidnie, a Polak nie ustrzegł się błędów, które zaważyły o jego porażce. W pierwszym secie podopiecznego trenera Craiga Boyntona moment słabości dopadł w czwartym gemie, w którym dał się przełamać.

Djokovic niemal wszystkie swoje gemy serwisowe wygrywał gładko. Wyjątkiem był dziesiąty gem drugiego seta. Wówczas Hurkacza dzieliły dwie piłki od wyrównania stanu meczu. Serb od stanu 0:30 zdobył jednak cztery punkty z rzędu i doprowadził do remisu 5:5.

W kolejnym, niezwykle długim gemie Djokovic poszedł za ciosem. Wykorzystując piątego break pointa wyszedł na prowadzenie 6:5, a kilka minut później zamknął spotkanie wygrywając gema do zera.

"To był trudny mecz, jak zawsze z Hubertem. Zdecydowanie jest jednym z najlepszych facetów w tourze. Fantastyczna osobowość, kochany facet, ma świetny kontakt ze wszystkimi. Zawsze jest pełen szacunku. Życzę mu wszystkiego najlepszego na resztę sezonu" - oznajmił Djokovic w krótkim wywiadzie na korcie.

To było piąte spotkanie Hurkacza z Djokovicem i piąta porażka Polaka. Serb w tym sezonie jeszcze nie przegrał meczu. To było jego 15. zwycięstwo.

Djokovic: "Nie mogę się doczekać igrzysk, brakuje mi olimpijskiego złota"