ATP rankings: Nadal behind leading Djokovic, Hurkacz 36.

"Królowie" kortów: Djokovic i Nadal podczas US Open 2019. (Fot. Getty Images)
Winner of US Open Spaniard Rafael Nadal reduced the loss to the leading Serb Novak Djokovic, but still ranks second in the ATP world ranking. Swiss Roger Federer comes third. Hubert Hurkacz, the best of Poles, dropped from 35th to 36th place.

W nowojorskich zawodach nie powiodło się Djokovicowi i Federerowi, zaś z największych gwiazd współczesnego tenisa nie zawiódł Nadal. W finale pokonał Rosjanina Daniiła Miedwiediewa 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4 i tym samym wywalczył 19. tytuł wielkoszlemowy. W Nowym Jorku zwyciężył po raz czwarty, poprzednio w 2010, 2013 i 2017 roku.

Na liście ATP Nadal odrobił ponad 3000 punktów, ale jeszcze traci 640 do Djokovica. Daleko za nimi są Federer i Miedwiediew, który wyprzedził dotąd będącego na czwartej pozycji Austriaka Dominica Thiema.

W pierwszej setce jest dwóch polskich zawodników - Hurkacz spadł z 35. na 36. miejsce, zaś Kamil Majchrzak, który dotarł do trzeciej rundy US Open, awansował z 94. na 84.

Liderem klasyfikacji "Race to London", która wyłoni ośmiu uczestników imprezy finałowej ATP w listopadzie jest Nadal. Za nim plasują się Djokovic, Federer i Miedwiediew.

Hurkacz spadł z 29. na 33. pozycję, zaś Majchrzak odnotował awans - z 90. na 80.

W grze podwójnej Łukasz Kubot jest czwarty (5550 pkt), a na czele Kolumbijczycy Juan Sebastian Cabal i Robert Farah (po 8610). Trzecie miejsce zajmuje Argentyńczyk Horacio Zeballos (5790).