ATP Finals: Rublev last semi-finalist, Djokovic's first set conceded

Tsitsipas i Rublow - ten pojedynek wygrał zdecydowanie Rosjanin. (Fot. getty Images)
Russia's Andrei Rublev defeated Greek Stefanos Tsitsipas 3-6, 6-3, 6-2 to become the last semi-finalist of the ATP Finals tennis tournament in Turin. In another match of the Red Group, the Serbian Novak Djokovic, already confident of promotion, won with the Russian Daniil Medvedev, losing the first set in the event.

W sobotnich półfinałach Djokovic zagra z Amerykaninem Taylorem Fritzem, a Rublow zmierzy się ze zwycięzcą Grupy Zielonej Norwegiem Casperem Ruudem.

Jako pierwsi wyszli wczoraj na kort niepokonany wcześniej Djokovic i pozbawiony już szans na awans po dwóch porażkach Miedwiediew. Po trwającym ponad trzy godziny meczu górą okazał się Serb 6:3, 6:7 (5-7), 7:6 (7-2).

Djokovic przyznał, że czuje się zmęczony... (Fot. Getty Images)

Djokovic przyznał, że to spotkanie kosztowało go wiele sił. "Czuję się bardzo zmęczony po wyczerpującej bitwie. To wszystko, co mogę powiedzieć. Kiedy zmagasz się z ciałem, to ma wpływ na psychikę i sposób gry" - podsumował Serb, który w Turynie ma szansę na szóste w karierze zwycięstwo w kończacym sezon mastersie. Po raz ostatni triumfował jednak dość dawno - w 2015 roku.

W sesji wieczornej duży sukces odniósł Rublow, eliminując wyżej notowanego Tsitsipasa. Po dwóch wyrównanych setach, w trzecim zdecydowanie lepszy był Rosjanin, który dwukrotnie przełamał serwis rywala.