ATP Finals: Kubot and Melo's second defeat

Niestety Kubot (po prawej) i Melo odnotowali kolejną porażkę... (Fot. Getty Images)
Lukasz Kubot and Marcelo Melo lost their second match in the ATP Finals tennis tournament in London and they have only a minimal chance of reaching the semi-finals. The Polish-Brazilian duo succumbed yesterday to the German Kevin Krawietz and Andreas Mies 2: 6, 6: 7 (5-7).

W pierwszym secie triumfatorzy dwóch ostatnich edycji wielkoszlemowego French Open trzykrotnie przełamali Kubota i Melo, sami przegrali jednego gema przy własnym podaniu. To wystarczyło, by zwyciężyć w ciągu 30 minut.

W drugiej partii walka była zdecydowanie bardziej zacięta i żadnej z par nie udało się doprowadzić do przełamania. Konieczny był tie-break, w którym Niemcy szybko objęli prowadzenie 3-0 i nie zaprzepaścili szansy, wykorzystując drugą piłkę meczową. Spotkanie trwało łącznie niecałe półtorej godziny.

W pierwszej kolejce Grupy Mike'a Bryana Kubot i Melo przegrali z amerykańsko-brytyjskim duetem Rajeev Ram i Joe Salisbury 5:7, 6:3, 5-10.

W fazie grupowej rywalizacja toczy się system "każdy z każdym". Do półfinału przejdą dwa najlepsze deble z każdej z grup. Finał, podobnie jak w singlu, zaplanowano na 22 listopada.

W puli nagród imprezy, która ze względu na pandemię Covid-19 toczy się przy pustych trybunach, jest 5,7 mln dolarów.