Menu

950 euro kary za parzenie kawy na palniku przy moście Rialto w Wenecji

950 euro kary za parzenie kawy na palniku przy moście Rialto w Wenecji
Most Rialto to jeden z najbardziej znanych mostów w Wenecji. (Fot. Getty Images)
Grzywny na łączną sumę 950 euro wymierzono w Wenecji dwojgu niemieckich turystów, którzy parzyli sobie kawę na palniku turystycznym przy słynnym moście Rialto. 'Wenecja musi być szanowana'- oświadczył burmistrz Luigi Brugnaro komentując ten epizod.
Reklama

Razem z grzywną para mieszkańców Berlina w wieku 32 i 35 lat otrzymała od straży miejskiej nakaz opuszczenia miasta.

Strażnicy miejscy zobaczyli turystów siedzących na schodkach historycznego, zawsze zatłoczonego mostu nad palnikiem gazowym, na którym robili sobie kawę w maszynce.

Mężczyzna - jak podały lokalne media - otrzymał karę w wysokości 650 euro, a kobieta - 300 euro. Nie wyjaśniono, dlaczego wymiar tych kar nie był równy. Razem z grzywnami oboje dostali nakaz opuszczenia Wenecji, który na mocy nowego obowiązującego tam regulaminu można stosować w przypadkach szczególnie rażących zachowań.

Burmistrz Luigi Brugnaro przypominając o obowiązku szanowania miasta dodał: "Prostaki, które myślą, że mogą tu przyjechać i robić, co chcą, muszą zrozumieć, że dzięki straży miejskiej zostaną zatrzymani, ukarani i wydaleni".

Następnie zapowiedział, że dane cudzoziemców otrzymujących nakaz opuszczenia Wenecji będą przekazywane do ambasad i konsulatów ich krajów.

"Nasze miasto będzie zawsze otwarte i gościnne dla tych, którzy przyjadą z wizytą, ale jednocześnie będziemy nieustępliwi wobec tych, którym wydaje się, że mogą robić tu, co chcą" - oświadczył burmistrz. 

  Komentarze
  • Fadel
   22 lipca, 12:50

   Barbara Kwarc Wenecja Youtube.com
   https://www.youtube.com/watch?v=V4j6CP6wsfk

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.12.2019
  GBP 5.065 złEUR 4.278 złUSD 3.857 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama