Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

90 proc. Brytyjczyków: Negocjacje ws. Brexitu są upokorzeniem

90 proc. Brytyjczyków: Negocjacje ws. Brexitu są upokorzeniem
Zdaniem ankietowanych, za "upokarzające" negocjacje winny jest rząd i posłowie. (Fot. Getty Images)
Aż 90 proc. Brytyjczyków uważa przebieg negocjacji ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej za upokorzenie narodowe, ale jedynie 7 proc. obciąża odpowiedzialnością za to głównie Wspólnotę - wynika z sondażu przeprowadzonego dla telewizji Sky News.
Reklama

Największe grupy wyborców uważają, że winę za obecny stan rzeczy ponosi brytyjski rząd (34 proc.) i posłowie zasiadający w Izbie Gmin (26 proc.). Niemal co czwarty ankietowany - 24 proc. - ocenił, że wszystkie strony są równie winne doprowadzenia do obecnego kryzysu politycznego w tej sprawie.

7 procent ankietowanych odrzuciło jednak przedstawienie stanu negocjacji jako "upokorzenia"; 3 procent nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie Sky Data zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie 1 189 osób.

W razie braku jakichkolwiek ustaleń - przyjęcia porozumienia z UE lub przedłużenia procesu wyjścia z Unii - i niezależnie od przyjętej w ubiegłym tygodniu opinii politycznej Izby Gmin przeciwko wyjściu z UE bez umowy, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę 29 marca. 

 

  Komentarze


  • Utuczony chipsami
   21 marca, 10:41

   95% Brytyjczyków obwinia za swoje niepowodzenia Polaków

  • DMSO
   21 marca, 11:22

   Widac ze nikt nie chce podjac politycznej odpowiedzialnosci za wyjscie bez umowy. Korzysci z opuszczenia EU ludzie szybko odczuja, dla UK tylko twardy Brexit jest dobry.

  • Espe
   21 marca, 11:53

   @DMSO: tak toczno, Wania. Pozdrow Olgino.

  • Mirek London
   21 marca, 12:49

   Zawsze Anglik cos wymyslal, pozniej emigran pracowal i jakos to szlo. Teraz Anglik wymyslil i sam ma to zrobic i jest problem bo oczywiscie sam nie potrafi a emigrant mu nie pomoze !

  • Mek
   21 marca, 23:18

   Upakarzające to dobre słowo, które pasuje ulał do obecnej, dość patowej sytuacji. Sytuacja w której kraj ma otwartą furtkę do osiągnięcia Brexitu, ale nikt nie chce pierwszy postawić stopy po drugiej stronie tej furki.
   Moim zdaniem słowo UPOKORZENIE, tafi do codziennego języka w Wielkiej Brytanii, bez względu na to w jaki sposób cała ta sytuacja się zakończyć. Mogą być pośmiewiskiem narodowym za to, że poprosili o wydłużenie daty Brexitu, mogą też być pośmiewiskiem całej Europy, a może nawet reszty świata, gdy w kraju zacznie się finansowy kryzys. Mieli fajne życie, a sami tak zagłosowali...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.06.2019
  GBP 4.782 złEUR 4.260 złUSD 3.799 złCHF 3.801 zł

  Sport


  Reklama