9. miejsce Czerwonki na 1 500 m w łyżwiarstwie szybkim

Natalia Czerwonka podczas wyścigu w Pjongczangu. (Fot. Getty Images)
Natalia Czerwonka zajęła dziewiąte miejsce w olimpijskim wyścigu łyżwiarskim na 1 500 m w Pjongczangu. Dziesiąty medal igrzysk i piąty złoty wywalczyła Holenderka Ireen Wuest, ale na tym dystansie triumfowała po raz ostatni osiem lat temu w Vancouver.

Na 13. miejscu rywalizację ukończyła czasem 1.58,51 Katarzyna Bachleda-Curuś, a 17. była Luiza Złotkowska - 1.58,99. Czerwonka miała wynik 1.57,85 i do zwyciężczyni straciła 3,5 s.

Srebrny medal wywalczyła nieoczekiwanie Japonka Miho Takagi - 1.54,55, a brązowy Holenderka Marrit Leenstra - 1.55,26.

Wuest jest pierwszą panczenistką w historii, która zdobyła dziesięć medali olimpijskich i pierwszą Holenderką w ogóle, która stawała na podium igrzysk tak często.

Na trybunach zasiadło zaledwie ok. 2 000 osób.