Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

6 najbardziej stresujących stacji metra w Londynie

6 najbardziej stresujących stacji metra w Londynie
Stacja Bank i Central Line - czyli jedno z najgorszych możliwych połączeń dla pasażerów. (Fot. Getty Images)
Niewyobrażalny ścisk, nerwy i ból głowy - właśnie ujawniono sześć najbardziej stresujących stacji The Tube w brytyjskiej stolicy. Wykorzystano w tym celu dane TfL i komentarze z mediów społecznościowych.
Reklama

Pytając któregoś z londyńczyków, co myśli o metrze, odpowie, że to bijące serce gospodarki i turystyki brytyjskiej stolicy, a także najszybszy sposób poruszania się po mieście - ale prawdopodobnie nikt nigdy nie przyzna się do tego, że lubi nim jeździć. To dlatego, że Tube jest jednym z najbardziej stresujących systemów transportowych na świecie, obsługującym około 1,35 miliarda pasażerów rocznie - informuje Railway-technology.com.

Jednak dla podróżnych, którzy chcą utrzymać ciśnienie krwi na rozsądnym poziomie, zdecydowanie zaleca się unikania podróżowania metrem w godzinach szczytu. Mądrze jest też trzymać się z dala od pewnych stacji - wynika z badania brytyjskiej firmy PowWowNow, która wykorzystała dane TfL i komentarze z mediów społecznościowych.

King's Cross i St Pancras łączą sześć linii metra i zapewniają połączenia kolejowe m.in na lotniska Gatwick i Stansted. (Fot. Getty Images)

1. King's Cross St Pancras

Bez względu na to, czy jedziesz samochodem, czy spacerujesz, szybko zorientujesz się, że docierasz do King's Cross St Pancras: w pewnym momencie ruch zaczyna zwalniać, a czasem trzeba nawet stanąć w kolejce, aby przejść przez ulicę.

Stacja, składająca się z dwóch oddzielnych, ale skomunikowanych ze sobą węzłów - King's Cross i St Pancras - łączy sześć linii metra i zapewnia połączenia kolejowe do kilku miejsc w Wielkiej Brytanii, w tym na lotniska Gatwick i Stansted. Nie zapominajmy, że z St Pancras International kursuje także Eurostar.

2. Bank & Monument

Często przyczyną stresu dla turystów jest duet Bank & Monument, czyli dwie połączone ze sobą stacje, 120 milionów pasażerów rocznie i sześć różnych linii metra, w tym bardzo nielubiana przez londyńczyków Central Line.

TfL prowadzi tam obecnie prace modernizacyjne w celu zwiększenia przepustowości o 40 proc. Kiedy przebudowa zakończy się, będzie to ogromna ulga dla osób dojeżdżających do pracy regularnie walczących o miejsce na wąskich peronach stacji Bank.

3. Stratford

Kluczowy węzeł przesiadkowy - w którym zbiega się pięć linii metra - ma strategiczne położenie między centralnym i południowo-wschodnim Londynem. Stratford jest trzecią stacją metra brytyjskiej stolicy pod względem liczby obsługiwanych pasażerów.

Waterloo to nie tylko pociągi, ale też transport kolejowy. (Fot. Getty Images)

4. Waterloo

Badania PowWowNow wykazały, że stacja metra King's Cross obsługuje największą liczbę podróżnych w Londynie. Jednak jeśli chodzi o usługi metra i kolejowe, nigdzie nie ma większego tłoku niż na Waterloo. Węzeł, który znajduje się w pobliżu popularnych atrakcji turystycznych, takich jak London Eye i Houses of Parliament, obsługuje 100,3 miliona pasażerów rocznie.

5. Victoria

Niedaleko Waterloo znajduje się Victoria, piąta najbardziej stresująca stacja metra w Londynie i kolejny kluczowy punkt zarówno dla turystów, jak i osób dojeżdżających do pracy.

Według badań PowWowNow, węzeł komunikacyjny, znajdujący się w niewielkiej odległości od Pałacu Buckingham, ma - po Bank & Monument - najwięcej negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych. Otwarta w 1860 r. stacja Victoria obsługuje pociągi kursujące do popularnych miejsc na południu kraju, takich jak Brighton i Epsom.

6. Oxford Circus

Jeśli stacje takie jak King's Cross i Bank mogą być szczególnie stresujące dla tych, którzy podróżują do pracy, Oxford Circus jest koszmarem wszystkich turystów. Przy Oxford Street zlokalizowane są sklepy największych światowych marek. Lepiej nie wybierać się tam w weekend, kiedy koncentracja turystów i mieszkańców Londynu osiąga nieznośny poziom.

 

  Komentarze


  • Ed
   21 maja, 09:14

   Przesada ,.... w autobusie tam jest dopiero stres, wiele razy widzialem jak kierowca stal i czekal na policje ....

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.09.2019
  GBP 4.861 złEUR 4.326 złUSD 3.912 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama