Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

45 tys. broni skonfiskowano odwiedzającym lokalne sądy

45 tys. broni skonfiskowano odwiedzającym lokalne sądy
Pracownicy sądów obawiają się o własne zdrowie i życie. (Fot. Getty Images)
Przestępcy, świadkowie i interesanci odwiedzający sądy próbują wnieść na teren instytucji noże, gazy pieprzowe i maczety - ogłosiła dziś grupa HM Courts and Tribunals Service. Jak zauważono, tylko w ciągu ostatnich 5 lat podjęto próby wniesienia 45 tys. broni.
Reklama

Statystyki ujawniły, że codzienne na terenie sądu konfiskuje się ok. 30 przedmiotów takich jak maczety, noże, gazy pieprzowe czy tasery. Zdarza się również, że odwiedzający przynoszą ze sobą broń palną - w sumie odnotowano 55 takich przypadków w ciągu ostatnich 5 lat.

Dane ujawnił dziennik "Daily Express", który prowadzi obecnie kampanię na rzecz zwiększenia obecności policji w sądach.

"Jesteśmy w trakcie poważnego kryzysu związanego z nożownikami. Chodzenie z bronią wkrótce może stać się kulturową normą. Te statystyki tylko to potwierdzają" - skomentował raport John Apter, rzecznik Police Federation of England and Wales.

"Potrzebujemy więcej pieniędzy i więcej funkcjonariuszy, aby właściwie walczyć z problemem" - dodał.

"Zaprezentowane liczby ujawniły, że ludzie nie mają żadnego szacunku do zasad prawa, które istnieją w naszym społeczeństwie. Rząd musi zmienić przepisy, aby umożliwić pracownikom sądu dokładne przeszukanie odwiedzających" - przekazał z kolei poseł David Davies z Partii Konserwatywnej.

Policja w Anglii i Walii otrzymała na początku miesiąca większe uprawnienia, aby stawić czoła rosnącej fali zbrodni z użyciem noża. Funkcjonariusze będą mogli m.in. zatrzymać i przeszukać każdego bez uzasadnionego powodu.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama