Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

40 osób wyrzuconych z dnia na dzień z przeludnionych domów

40 osób wyrzuconych z dnia na dzień z przeludnionych domów
Tak wyglądało wnętrze domu. (Fot. "Irish Times"/screenshot)
40 osób mieszkających w dwóch przeludnionych domach usłyszało, że mają się 'pakować i wyp...ć'. Lokatorów usiłowano wyeksmitować w ciągu jednego dnia.
Reklama

Do incydentu doszło we czwartek, w rejonie Summerhill (centrum Dublina).

"Młody mężczyzna działający w imieniu landlorda przyszedł do domu i poinformował mieszkańców, że pojawiły się problemy z bezpieczeństwem pożarowym. Następnie kazał im opuścić lokal. Zapewnił ich, że landlord odda im depozyty w późniejszym terminie” - poinformował Independent.ie.

Lokatorzy przekazali dziennikarzom, że nigdy nie wiedzieli właściciela domu, a czynsz płacili Brazylijczykowi, który "najprawdopodobniej podnajmował nieruchomość”.

"Jeden z mieszkańców ujawnił kopię korespondencji e-mailowej z Golden Rose Accommodation. Podany numer jednak nie odpowiada i nie można ustalic, kto jest dyrektorem firmy” - kontynuuje portal.

Nazwa firmy wypłynęła w lutym tego roku, gdy „Irish Times” opisywał czarny rynek nieruchomości w Dublinie. W artykule przytoczono przykład biura podróży, które współpracuje z dublińskimi szkołami językowymi, pozyskując przybywających do Irlandii studentów, szczególnie Brazylijczyków i z krajów Ameryki Łacińskiej.

"Golden Rose Agency opisuje siebie jako firmę obsługującą wszystkich zagranicznych studentów” - ujawnił portal.

Dziennikarze zastali lokatorów przed domami – większość z nich nie miała dokąd pójść. Jednym z nich był 25-letni Pedro Martinez, który od sierpnia mieszkał w pokoiku na strychu jednej z nieruchomości.

"Powiedzieli nam, że w domu będzie mieszkało tylko 6 osób, ale faktycznie w piwnicy było 5 ludzi, 8 na parterze i 5 na poddaszu. Dzisiaj przyszedł do nas Irlandczyk i powiedział, że wszyscy mamy „wyp…ć. Musiałem się zwolnić z pracy, żeby zobaczyć, co się tu dzieje. Wcześniej zgłaszaliśmy zaniepokojenie brakiem wyjść ewakuacyjnych i gaśnic i potem nagle pojawił się ten człowiek, każąc nam się wynosić. Niestety nie mieliśmy wyboru, musieliśmy żyć w tych warunkach” - wyznał.

Lokatorzy pokazali dziennikarzom jeden z domów, w którym 18 osób korzystało z jednej łazienki.

"Mężczyzna, który próbował wyrzucić mieszkańców, nie odpowiedział na pytania, na czyje polecenie działa. Z pomocą lokatorom przyszła organizacja charytatywna Dublin Central Housing Action” - podsumowuje Independent.ie.

Zgodnie z prawem landlord jest zobowiązany do minimalnych okresów wypowiedzenia:

- poniżej 6 miesięcy: 28 dni

- od 6 miesięcy do 1 roku: 35 dni

- od 1 roku do 2 lat:  42 dni

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   6 maja, 12:58

   Spakowani? Hue hue hue

  • Leon zawodowiec
   6 maja, 13:43

   Do dziś pełno jest takich ruder gdzie polscy buiLarry kow boję siedzą za £ 50 tygodniowo

  • TakaPrawda
   6 maja, 16:35

   ja mam za 350 miesięcznie w Londynie pokoik (nie jest wielki ale nie jest to też box room) bez grzyba bez wilgoci, wszystkie rachunki (poza netem) wliczone, do tego off - street parking, w 7 pokojowym domu + duży salon, 2 spore łazienki plus dodatkowo toaleta mieszka 5 osób. Można? Można, fakt trzeba się niestety troszkę naszukać.

  • THC
   6 maja, 22:33

   Super, 7 pokoi to min 7 osob. Grafik na scianie zeby sprzatac jest? hue hue hue ;D

  • MD
   7 maja, 06:47

   THC, przeczytaj, napisal ze 5 osob.

  • THC
   7 maja, 09:09

   Watpie w to, ze tylko 5 osob dlatego napisalem 7. To cos normalnego dla imigrantow z polski. hue hue hue ;D A tym czasem piekna pogoda, Bank Holiday! yupiee!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama