Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

4 lata od zaginięcia Konrada Misiaka. Garda: "Poszukajmy odpowiedzi wśród Polaków"

4 lata od zaginięcia Konrada Misiaka. Garda:
Konrad Damian Misiak ma 35 lat, 165 cm wzrostu, ciemne krótkie włosy i brązowe oczy. (Fot. ITAKA)
'Rozwiązanie tajemnicy musi tkwić w polskiej społeczności w Irlandii' - stwierdzili detektywi prowadzący śledztwo w sprawie zaginięcia Konrada Misiaka. 35-latek zniknął w 2014 roku.
Reklama

W 4. rocznicę zaginięcia Polaka Garda ponowiła apel o pomoc w jego odnalezieniu. Śledczy skupiają się głównie na rejonach Dublina i Wexford.

Zniknięcie 35-latka zgłosili jego współlokatorzy. Ostatni raz mieli z nim kontakt na początku lutego 2014. Pomimo szeroko zakrojonych poszukiwań, nie udało się jednak ustalić, co się z nim stało.

Misiak przebywał w Irlandii 7 lat, a ostatnio mieszkał w dublińskiej dzielnicy Finglas. Według inspektora Desa McTiernana z Blanchardstown Garda Station, Polak mógł tuż przed zaginięciem wyjechać do Courtown w hrabstwie Wexford.

“Konrad został opisany przez współlokatorów jako szatyn w okularach, o wzroście około 157 cm i drobnej budowie ciała. Gdy widziano go po raz ostatni, miał na sobie dżinsowe spodnie i granatową kurtkę. Każda, nawet najdrobniejsza informacja, może pomóc w śledztwie. Apelujemy o pomoc szczególnie do polskiej społeczności w Irlandii” - podkreślił McTiernan.

Inspektor zaznaczył, że choć sprawa traktowana jest jako zaginięcie, to śledczy "biorą pod uwagę różne wersje wydarzeń”. Policjant z 24-letnim stażem określił sprawę "jako bardzo niezwykłą”.

"Fakt, że przez 4 lata nie natrafiliśmy na żaden ślad, jest nietypowy. Analizy techniczne i czynności dochodzeniowe doprowadziły nas do Courtown. Przypuszczamy, że Misiak przebywał tam na początku lutego. Jednak poza tym nie udało nam się osiągnąć żadnych postępów” - przyznał McTiernan.

W najbliższych tygodniach Gardziści mają zamiar wyjechać do Polski, by porozmawiać z rodzicami i siostrami zaginionego. Do tej pory służby kontaktowały się z rodziną jedynie telefonicznie.

"Chcemy usiąść z nimi i porozmawiać, przekazać świeże dane i być może usłyszeć coś nowego od nich. Po takim czasie lepiej jest rozmawiać osobiście. Oni bardzo się martwią o swojego syna i brata” - przekazał inspektor.

Gardziści planują także rozdystrybuować wśród Polaków około 200 ulotek z apelem o pomoc w odnalezieniu mężczyzny.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Crimestoppers, anonimowo, pod numerem telefonu 1800 25 00 25. Za szczególnie przydatne dla śledztwa wiadomości przewidziana jest nagroda pieniężna.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.07.2018
  GBP 4.838 złEUR 4.327 złUSD 3.717 złCHF 3.720 zł

  Sport


  Reklama