Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

4,5 roku dla Polaka za kradzież paliwa i uprawę konopi

4,5 roku dla Polaka za kradzież paliwa i uprawę konopi
Polak twierdził, że uprawiał marihuanę dla prywatnych potrzeb... (Fot. Thinkstock)
Kradzież tysięcy litrów paliwa, a także posiadanie konopi i broni palnej to przestępstwa, za które trafił na 4,5 roku do więzienia Polak z Dublina. Mężczyzna był wcześniej karany.
Reklama

43-letni Paweł Wiśniewski przyznał się do posiadania konopi z zamiarem sprzedaży lub udzielania, a także broni wraz z amunicją oraz do kradzieży paliwa ze stacji Aplegreen w Ballbrigan i prowadzenia nieubezpieczonego pojazdu.

Nielegalne materiały Polak przechowywał w przerobionym na szklarnię magazynie, na terenie zachodniego Dublina.

"Podczas przeszukania pomieszczeń, 27 lutego ubiegłego roku, Garda odkryła 8 w pełni rozwiniętych krzewów konopi oraz amfetaminę – w sumie wartych około €12 tys. Poza tym w lokalu znajdował się pistolet z napisem Made in Russia oraz naboje. Policja aresztowała na miejscu Wiśniewskiego i jego dziewczynę” - informuje portal.

Polak tłumaczył, że rośliny uprawiał w celu zaopatrywania przyjaciół. Jednocześnie zaprzeczył, że pistolet należał do niego. Wypuszczony za kaucją Wiśniewski dopuścił się kradzieży paliwa – 4,5 i 6 sierpnia ubiegłego roku.

"W tym celu użył sklonowanej karty Applegreen. Udało mu się wielokrotnie zatankować białego vana - w sumie za €5 220 – zanim zaalarmowany jego podejrzanym zachowaniem pracownik stacji paliw wezwał policję.

Jak poinformował portal Independent.ie, zamieszkały ostatnio w dzielnicy Tallaght Polak był wcześniej karany – w 2010 odsiedział 4 lata za „poważne przestępstwa narkotykowe”.

"Wiśniewski, wykwalifikowany elektryk i mechanik, jest zdecydowanie człowiekiem o dużych możliwościach. Jednak unikanie drogi przestępstwa wyraźnie do nich nie należy” - skomentował cytowany przez portal sędzia Martin Nolan.

Obrońca Polaka opisał klienta jako ciężko pracującego mężczyznę, który odbył dla polskiego wojska służbę w Afganistanie i Kosowie. W Irlandii prowadził własny warsztat samochodowy.

Kobieta zatrzymana z Wiśniewskim, której nazwiska nie ujawniono, otrzymała rok więzienia w zawieszeniu.

 

  Komentarze


  • Dfghjkl
   4 maja, 08:47

   Mistrzu chlopak heh tylko podziwiac

  • MI6
   4 maja, 08:48

   Normalnie król gangsterki,osiem krzaków trawy,podrobiona karta paliwowa,gnat którego nigdy nie użył.Rumcajsa się naoglądał i wszedł na ścieżkę zła.

  • Imie nazwisko
   4 maja, 09:16

   hahahaah bardzo niebezpieczny ))) krol 8 krzakow trawy )))

  • Twòj Pan
   4 maja, 10:13

   Czytelnik anonimowy jak mogłeś ?

  • Mariano
   4 maja, 11:08

   THC gangster hahaha Od tych ośmiu krzaczków ma tak beret poryty lol

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama