Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

3-latek prawie wypadł przez dziurę w toalecie pociągu

3-latek prawie wypadł przez dziurę w toalecie pociągu
Tak wyglądała podłoga w pociągu. (Fot. South Devon Railway)
Tragicznie mogła zakończyć się podróż Anny Patch i jej 3-letniego synka. Niewiele brakowało, by dziecko wpadło pod koła pociągu, gdy matka otworzyła drzwi do toalety.
Reklama

Pasażerka pociągu linii South Devon postanowiła w czasie jazdy wyprowadzić syna do toalety. Po otwarciu drzwi okazało się, że w WC brakuje podłogi. Na szczęście kobieta w porę chwyciła chłopczyka za rękę i dzięki temu nie zdążył wejść do środka - relacjonuje BBC.

Jak wykazało śledztwo Office of Rail and Road (ORR), zbutwiała podłoga w toalecie pociągu, wyprodukowanym w 1957 r., została usunięta w kwietniu 2017 r. Mimo to, nie zrobiono z nią nic przez dwa miesiące - czyli aż do czerwca.

W międzyczasie pękły również śruby przytrzymujące drzwi, więc każdy pasażer bez probemu mógł się dostać do feralnego WC. 

To jednak nie wszystko. Firma nie od razu wyciągnęła wnioski z niebezpiecznej sytuacji i trzy dni po incydencie nie zrobiono prawie nic, aby zapobiec tragedii. Na drzwiach pojawiła się jedynie kartka "Nie używać" . Nie przeprowadzono też żadnej formalnej kontroli, ani nie poinformowano personelu o potencjalnym niebezpieczeństwie. 

W związku z tym na linie South Devon nałożono 40 tys. funtów kary.

Ian Prosser, główny inspektor brytyjskiej kolei, oświadczył, że South Devon Railway "stworzyły niedopuszczalne ryzyko dla pasażerów". "W tym przypadku tylko dzięki szybkiej reakcji matki chłopca nie doszło do śmiertelnego wypadku" - podkreślił Prosser, cytowany przez BBC.

 

  Komentarze


  • Prawda
   16 maja, 12:20

   W Polsce tez kiedys takie jezdzily.

   Po brexicie takimi mozemy jezdic

  • Robi
   16 maja, 13:16

   Taka dziura wlasnie juz sie robi w Uk na nic pieniedzy nie bedzie po Brexsicie UE juz nie da .

  • Majster bez wąsa
   16 maja, 14:09

   niendość że zarosną grzybem i pleśnią to jeszcze zbutwieją

  • Brexitboy
   16 maja, 15:47

   Ile on wazyl?po brexicie nie bedzie takich problemów...nie bedzie mial co jesc i pic.Albo zabraknie pracownikow z EU pracujacych na jego benefit by mogl sobie pojesc pozadnie albo pracy by popił Carlingiem w jakims obskurnym pubie.

  • Czytelnik anonimowy
   17 maja, 10:25

   prawda!!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.08.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

  Sport


  Reklama