Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

36-letni Polak zatrzymany w Belgii. Wytropili go "łowcy cieni" z CBŚP

36-letni Polak zatrzymany w Belgii. Wytropili go
Mężczyzna wkrótce zostanie poddany ekstradycji do Polski. (Fot. Thinkstock)
Belgijska policja zatrzymała 36-letniego Polaka, poszukiwanego przez białostocką prokuraturę, w związku z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą oraz paserstwem. Ukrywającego się od około dwóch lat Dawida S. ps. 'Kopernik' wytropili 'łowcy cieni' z CBŚP.
Reklama

Policjanci szukali "Kopernika" na podstawie listu gończego, wystawionego przez białostocką prokuraturę, a następnie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

"Mężczyzna był ścigany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, a także za paserstwo. Jest także podejrzewany o wyłudzenia odszkodowań poprzez aranżowanie stłuczek i kolizji komunikacyjnych" - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna może być zamieszany w sprawę z 2016 r., kiedy CBŚP zatrzymało dwie osoby - jedną za handel kradzionymi częściami pojazdów, a drugą za demontowanie skradzionych samochodów. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

"Dawid S. już wtedy prawdopodobnie wyjechał z Polski i ukrywał się przed organami ścigania. Niezwykle trudno było go namierzyć, ponieważ zmieniał miejsca zamieszkania, numery telefonów, nie kontaktował się z bliskimi i używał fałszywych dokumentów" - powiedziała Jurkiewicz.

Do poszukiwań włączyli się "łowcy cieni" z CBŚP, którzy ustalili, że 36-latek przebywa w Belgii i nawiązali współpracę z organami ścigania tego kraju. "Przekazali precyzyjne informacje na temat miejsca przebywania ściganego, w efekcie czego belgijscy policjanci zatrzymali Dawida S. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania, okazał fałszywe dokumenty tożsamości" - przekazała Jurkiewicz.

Jak dodała, 36-latek "w najbliższym czasie" zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, gdzie usłyszy kolejne zarzuty.

"Łowcy cieni" to policjanci tworzący elitarną, tajną komórkę CBŚP. Na co dzień zatrzymują lub odnajdują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca i poszukiwani są często od wielu lat. O "łowcach cieni" lub inaczej "pościgowych" niewiele się mówi, bo ujawnienie jakichkolwiek informacji mogłoby zaszkodzić ich pracy, a nawet stanowić zagrożenie dla nich samych.

 

  Komentarze


  • Siesie
   13 października 2017, 08:01

   A co to za różnica czy Polak czy muzułmanin który przyjdzie do twojego domu izgwałcić żonę A ciebie zabiję bandyta to bandyta

  • Wolny
   13 października 2017, 08:23

   Prawactwo to prawactwo pustaki i tlumoki . I dobrze ze takich polaczkow lapia i pokazuja bo prawica za duzo sie panoszy majac sieczke w glowie.

  • Kolega
   13 października 2017, 10:29

   Kolego Wolny chyba ci sie pomylily artykuly?
   Tu nie ma nic o polityce.
   Co ma wedlug ciebie zlodziej samochodow niejaki Kopernik do prawicy?

  • MATOL
   13 października 2017, 10:31

   Wolny Matol wiekszy jestes ci niz ja

  • Xxx
   13 października 2017, 11:29

   Nastepny glupek do kolekcji, wolny,thc i cz.elnik

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.08.2018
  GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

  Sport


  Reklama