Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

300 plus dla każdego ucznia. Wypłata pieniędzy co roku

300 plus dla każdego ucznia. Wypłata pieniędzy co roku
Gotowy jest już projekt ustawy, dzięki której 300 plus na wyprawkę szkolną będzie wypłacane corocznie. (Fot. Getty Images)
300 plus na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia zostanie zagwarantowane ustawą - informuje dzisiaj 'Super Express'. Dzięki temu, rodzice będą mogli być pewni, że co roku po wakacjach otrzymają pomoc od państwa na szkolne wydatki dla swoich pociech - czytamy.
Reklama

"SE" przypomina, że w ubiegłym roku rząd wsparł rodziny, przyznając każdemu polskiemu uczniowi 300 zł na wydatki związane z nauką. Pieniądze zostały wypłacone na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, więc rodzice zastanawiali się, czy pomoc będzie kontynuowana w kolejnych latach. Teraz już jest pewne, że to dodatkowe świadczenie rodzice dostaną co roku.

Jak dowiedział się "Super Express", gotowy jest już projekt ustawy, dzięki której 300 plus na wyprawkę szkolną będzie wypłacane corocznie.

"Stworzenie ustawowych podstaw prawnych do świadczenia Dobry start jest elementem budowy stabilnej, długofalowej polityki rodzinnej. Zapewni też stabilizację świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" – oświadczyła minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska.

Gazeta informuje, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, 300 plus otrzymają wszyscy uczniowie do 20. roku życia (w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do 24 lat). "Wnioski będzie można składać od 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną. Zmiany czekają nas dopiero w 2020 r. – wówczas wnioski będzie można składać online już od 1 lutego, a w formie papierowej – od 1 kwietnia. Tak jak dzisiaj, rodzice i opiekunowie będą mieli na to czas do końca listopada" - czytamy w "Super Expressie".

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama