Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

29-letni Polak zatrzymany w UK. Ma zarzut śmiertelnego pobicia

29-letni Polak zatrzymany w UK. Ma zarzut śmiertelnego pobicia
17 kwietnia podejrzany został sprowadzony konwojem policyjnym do Polski. (Fot. Policja.pl)
W Wielkiej Brytanii zatrzymano 29-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna, który przez 7 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
Reklama

24 lutego 2012 roku, w jednym z barów na terenie Łaz (woj. śląskie), ciężko pobity 30-latek trafił do szpitala. Lekarze przez 12 dni walczyli o jego życie. Niestety, nie udało się go uratować - informuje Policja.pl.

Śledczy ustalili, że winnym pobicia był 22-letni wówczas pseudokibic mieszkający w Łazach. Mężczyzna zbiegł z miejsca przestępstwa i od tego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjanci ustalili, że może on przebywać na terenie Wielkiej Brytanii i wystąpili do Sądu Okręgowego w Częstochowie o Europejski Nakaz Aresztowania. 

Dzięki międzynarodowej współpracy organów ścigania, 29-letni mężczyzna trafił za kratki. Po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych prawem procedur ekstradycyjnych, 17 kwietnia został sprowadzony konwojem policyjnym do Polski.

Wobec mężczyzny zastosowano dwumiesięczny areszt. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

 

  Komentarze


  • Wasp
   7 maja, 11:48

   Kolejny kretyn który uciekl do Wielkiej Brytanii przed polska policja. Mysla ze jak to jest wyspa to nikt ich tam nie znajdzie.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama